В Одесі встановили першу бюджетну сонячну станцію на багатоповерхівці

В Одесі встановили першу бюджетну сонячну електростанцію на даху багатоквартирного будинку на вул. капітана Кузнєцова, 114.

СЕС з’явилась у рамках проекту «Сонячне місто», який реалізується за сприяння мерії, передає zaodessu.com.ua

Сонячні панелі призначені виключно для генерації електроенергії, яка буде продаватися в електричну мережу за «зеленим тарифом».

Жителі багатоквартирного будинку отримали відремонтований дах і можливість заробляти на згенерованій СЕС електроенергії - 25% від прибутку. «За попередніми підрахунками, це 80-90 тисяч гривень на рік на будинок. - зазначають у міськраді. - Ці кошти мешканці зможуть витрачати на благоустрій та ремонт власного будинку».


Проект фінансується за рахунок коштів компаній, які мають відповідну ліцензію.

За позабюджетні кошти вже придбано обладнання для установки одинадцяти таких станцій (1450 фотоелектричних модулів і 11 інверторів для перетворення постійного струму в змінний).

На даний момент ведуться роботи з капітального та поточного ремонту дахів трьох будинків, на яких найближчим часом будуть встановлені сонячні електростанції.

«Місто виграє від залучення коштів для ремонту житлового фонду і зниження споживання електроенергії, виробленої традиційними способами, - пояснюють у мерії. - Це сприятиме зниженню викидів СО2 і виконанню «Угоди мерів» щодо зниження викидів вуглекислого газу, до якого Одеса приєдналася в 2015 році».

Робота над проектом «Сонячне місто» почалася на початку 2020 року. Для СЕС, вмонтованих у фасади будівель і на дахах будівель, введених в експлуатацію після 30 Червня 2015 року, тариф становить 4,54 грн/кВт-год.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка