В Одесі виготовлятимуть тротуарну плитку з переробленого пластику

Одеський проект Precious plastic Ukraine починає експеримент з перетворення «неліквідного пластику» на тротуарну плитку. Сировиною слугуватиме одноразовий посуд, кольоровий і білий PET, PS і інший побутовий пластик. Сміття сортуватимуть, подрібнюватимуть, робитимуть з нього суміш і будуть поміщати в спеціальні форми, передає zaodessu.com.ua.

Справа трудомістка і енерговитратна, але засновники проекту вірять, що це гідна альтернатива захороненню і спаленню пластику. Поки волонтери ще готують обладнання для створення тротуарної плитки, але процес і результат обіцяють показати найближчим часом.

Тротуарну плитку з пластику в Україні вже роблять, цех по виробництву запустили в Вінницькій області ще в кінці минулого року. У Precious plastic Ukraine вважають, що везти відходи на переробку до Вінниці безглуздо, оскільки транспортування зводить нанівець спроби знизити рівень забруднення навколишнього середовища. Тому місцеву сировину волонтери хочуть переробляти саме в Одесі.

Проект Precious plastic Ukraine розвиває фотограф і мандрівник Євген Хлєбніков. В Одесі він почав зі створення паркових меблів з кришок від пляшок. А трохи більше року тому відкрив студію, куди можна було здати пластик і потім дізнатися, що з нього зробили.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка