В Одесі відкрили перший «Банк пластику»

В Одесі запрацювала майстерня під назвою «Банк пластику». Вона відкрилася в Київському районі міста на вул. Олександра Невського, 57, в рамках проекту Precious Plastic Odessa. Головна ідея Precious Plastic – чим більше таких майстерень, тим чистіша планета, інформує Сегодня.

За словами керівниці проекту Надії Панів, ідея відкрити подібну майстерню прийшла одеситу Євгену Хлєбнікова, але сам проект Precious Plastic міжнародний, заснований голландцем Дейвом Хаккінсом. Подібні заклади вже є в Черкасах і Львові, а тепер й в Одесі. На черзі – Київ.


Принцип роботи банку досить простий. Ви приносите пластик, наприклад, пляшки, кришечки, баночки, а тут його зважують і оцінюють:

«Ми приймаємо всі полімери, а той матеріал, який піде у нас в переробку (кришечки від пластикових пляшок, тара з маркуванням «2» HDPE, плівки з маркуванням «4» LDPE) Оцінюємо в 20 грн за кілограм. Весь пластик повинен бути чистим».
Оскільки організація некомерційна, кошти не видають на руки, а зараховують на спеціальний рахунок, який створюють для кожного відвідувача банку-майстерні. І коли на рахунку накопичиться певна сума, то її можна буде обміняти на виріб з переробленого пластику або на майстер-клас. Прийняті матеріали відправляються на сортувальний стіл. Причому пластик, який піде на переробку, поділяють за кольором та складом. Відсортовану вторсировину подрібнюється і відправляється на переплавку в екструдер (прилад, який плавить пластик і видає його у вигляді нитки) або термопрес – вийдуть нитка або лист. З цих заготовок можна зробити практично будь-які вироби – від оригінальних світильників, склянок і кашпо до модних сумочок і навіть шахових дощок. Полімери іншого типу передають в сміттєпереробні компанії.


«Днями прийшла дівчина, яка працює тату-майстром. У неї накопичилося багато пакувальної плівки, яку не хотілося викидати, і вона принесла її нам. Таку плівку ми теж приймаємо, щоб робити з неї гнучкі листи. Майже кожен день приходять кілька людей, але ми плануємо, що скоро тут будуть черги і натовпи людей, які бажають здати свій пластик», – каже Надія.
«Чудово, що в Одесі з’явився такий проект. Якщо раніше люди, які сортують сміття, робили це на чистому ентузіазмі, то тепер вони можуть отримати за це певну винагороду», – розповіла одеситка Аліна, яка сортує вторсировину вже більше року.
На одному ентузіазмі працюють і організатори проекту, а приміщення банку орендують за свій рахунок.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: