В Одесі стартує пілотний для України проект з переробки поліетиленових пакетів

В Одесі запрацював перший в Україні проект з переробки поліетиленових пакетів для вторинного використання. На пунктах прийому одягу компанії «КІМС» (вона об'єднує, зокрема, мережу хімчисток в Одесі) розмістять спеціальні контейнери для прийому поліетиленових пакетів. Зібрані пакети компанія відсортує, а потім власним коштом відправить на утилізацію чи переробку, повідомляє УНІАН.

«З самого початку нашої роботи ми приділяємо увагу екологічності та безпеці виробничого процесу, використовуємо новітнє обладнання та хімічні речовини, які завдають мінімального впливу на екологію. Нинішньої ініціативою ми хочемо зробити черговий внесок в захист і збереження екології нашої країни», – сказав під час прес-конференції директор компанії Олександр Коган.


Менеджер українського відділення WWF (Всесвітнього фонду природи) Катерина Куракіна на конференції навела статистику: щорічно викидається 300 млн. тонн пластику, прицьому темп його виробництва щороку зростає на 10%. Ще один цікавий факт: щохвилини мільйон людей в світі що-небудь загортає в пластиковий пакет або викидає одну пластикову пляшку. Щодо українців, то кожен за рік виробляє 200-300 кг сміття, з якого 10%-12% – пластик і поліетилен. Близько 95% сміття в Україні потрапляє на звалища, а пластик і поліетилен поширюються за їх межі.

Організатор школи сортування сміття в Одесі Олеся Крок закликала містян не викидати поліетиленові пакети, а здавати їх на переробку:

«В середньому поліетиленовий пакет використовується 20-25 хвилин. Але після того, як ви його викинете, він буде розкладатися в природних умовах 100 років».

Після апробації в Одесі проект пошириться ще на 8 міст України, де є філії «КІМС». В компанії пропонують українцям взяти участь у тестуванні логістичної системи проекту, зазначивши, що готові прийняти будь-які обсяги таких відходів. А також закликають інші компанії долучитися до їхньої ініціативи, встановивши у себе на фірмах контейнери зі збору пакетів для їх подальшої утилізації.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка