В Одесі почалася міжнародна наукова експедиція з дослідження екології Чорного моря

В Одесі почалася міжнародна наукова експедиція з дослідження екології Чорного моря.

Ступені і ареали забруднення водойми, вплив забруднюючих речовин на популяції морських ссавців, зокрема, дельфінів визначать українські та грузинські екологи, а також експерти з країн Євросоюзу в рамках міжнародного проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EMBLAS II), який фінансується спільно Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН, передає УНІАН

«Експедиція у складі 25 осіб на борту судна MARE NIGRUM (прапор Румунії) стартувала від одного з причалів Одеського морського порту ввечері 28 серпня, а наукова робота розпочалася у вівторок, 29 серпня, – розповіла представник проекту Олена Марушевська. – Пливучи до Батумі (Грузія), потім уздовж узбережжя Грузії і повертаючись до Одеси іншим шляхом експерти відбиратимуть проби бактерій, сміття, морських ссавців та донних відкладень на глибині 2 км".

На новітньому обладнанні буде проведено дослідження, як мінімум, 1 тисячі параметрів, зазначає представник проекту.

«Під судном розміщено свого роду сорбент, на якому, як на мочалці, залишаються забруднюючі речовини після прокачування води – це як одна велика проба всього Чорного моря, - розповідає Олена Марушевська. – Також вперше буде проведено екологічне ДНК, зокрема, при дослідженні залишків життєдіяльності (екскрементів, луски тощо) вчені вивчать мешканців Чорного моря, яких люди не бачать в силу низки особливостей цих організмів».

На додачу, за допомогою автоматичного сканера екологи досліджуватимуть плавуче сміття, щоб розібратися, яке є найнебезпечнішим і чи здатне Чорне море самоочищатися.

Як зазначив директор Українського науково-дослідного центру екології моря (УкрНЦЕМ) Віктор Коморін, друга експедиція, яка проводиться за підтримки ЄС у рамках проекту EMBLAS-II, покликана із застосуванням європейських методик оцінити екостан морських глибин від Одеси до Батумі та дослідити сміття на поверхні моря та мікропластика, який знаходиться у донних відкладеннях. «Басейн річок, які впадають у Чорне море, в кілька разів більший за дзеркало моря, - пояснює фахівець. - Саме з річок в нього потрапляють всі промислові та інші відходи життєдіяльності людини».

Під час експедиції буде пройдено близько 1,7 тис. миль (більше 3 тис. км), відібрано понад 1 тис. проб води і донних відкладень, наголосив Віктор Коморін.

Попередні результати роботи експедиції стануть відомі у жовтні.

За даними Олени Марушевської, вартість експедиції, включаючи проведення досліджень і відповідних лабораторних аналізів, становить близько 500 тисяч євро.

Проект EMBLAS II покликаний сприяти збереженню природного середовища Чорного моря реалізується з 1 квітня 2014 року до 31 травня 2018 року. Його загальний бюджет становить майже 2,724 млн євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка