В Одесі планують витратити 1,5 млрд грн на енергоефективність

На реалізацію нової програми енергоефективності Одеси на 2017-2021 роки планують витратити понад 1,5 млрд гривень (824 млн. грн бюджетних коштів, решта – інвестиції). Вже цього року планують виділити 407,7 млн. грн, пише Думская.

Проект вже винесли на розгляд міськради. Згідно з ним, в Одесі планують повністю відмовитися від гарячого водопостачання житлових будинків. Ця послуга досить дорога, а користуються нею мало – більшість одеситів давно встановили собі бойлери та газові колонки. Зараз гарячу воду отримують 2250 житлових будинків, в яких проживає 404 тисяч чоловік. Користуються нею лише 78 тисяч одеситів. З них лише 11,5 тисяч осіб оплачують послуги гарячого водопостачання за індивідуальними лічильниками, інші – за середніми показниками.

Також чиновники мають намір замінити освітлення в салонах 52 трамваїв і тролейбусів на світлодіодне, що дозволить заощадити в найближчі чотири роки 58 тисяч гривень. Серед інших заходів – закриття ряду старих газових котелень і будівництво нових енергозберігаючих; реконструкція системи теплопостачання в Лузанівці; встановлення індивідуальних теплопунктів і сонячних колекторів в бюджетних установах (школах, дитсадках і лікарнях) та утеплення трубопроводів і фасадів адміністративних будівель.

На біопаливо планують перевести котельню «Кленова 2», а на полігоні «Дальницькі кар'єри» видобуватимуть біогаз і збудують завод з утилізації відпрацьованих кулінарних і рослинних жирів. На останній витратять 163,8 млн грн. Згідно з проектом, він перероблятиме до 30 тисяч тонн жирів в рік.

«Економія на ремонті каналізаційних мереж складе до 20 млн грн на рік», – стверджують розробники програми.

 Також на дахах комунальних установ Одеси планують встановити сонячні панелі, що матимуть сукупну потужність 1 МВт. Вироблену електроенергію продаватимуть за «зеленим» тарифом, а отримані гроші направлятимуть «на впровадження енергоефективних заходів». Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка