В Одесі планують висадити швидкозростаючий ліс

У Одеській області планують створити першу в Україні плантацію швидкозростаючого лісу. Площа насаджень складе 1000 гектарів. Висаджуватимуть ліс поетапно протягом 8 років, інвестувавши до $5 млн, повідомляє ресурс Dumskaya.net

Ініціатива належить приватній одеській компанії «Енергобудівельник», яка наразі будує другу чергу  лісопильного комплексу з виробництва перехресно-склеюваних панелей. Саме для своїх потреб і за свої кошти компанія планує створити плантацію зі швидкозростаючих дерев. 


Висаджуватимуть садово-паркове дерево під назвою Павловнія. Рослина унікальне тим, що вона відтворюється без пересадки. Тобто, якщо спиляти стовбур, навесні з пня виростуть нові пагони.

Декоративне дерево відрізняється також швидкістю росту - повноцінне дерево виростає за 8 років.

У Китаї та Японії деревину павловнії використовують для виготовлення музичних інструментів, меблів, дрібних виробів, обробних дощок, гірських лиж і сноубордів, а також основи ракеток для настільного тенісу.


У компанії «Енергобудівельник» говорять, що на даний час йде робота з агенцією лісових ресурсів щодо виділення землі для проекту, так що де саме буде розташована плантація, поки невідомо.

«У нас зараз вже куплена і росте в тепличних умовах дослідна партія — 3 тис. саджанців. Навесні я буду приймати рішення, чи замовляти вже масштабну партію — близько 80 тис. саджанців. Програма така: щороку засаджувати 100-150 га землі, бо відтворювальний цикл цієї рослини займає близько восьми років. Тобто, якщо ви сьогодні висадили, ви через 8 років можете рубати. Для нашого підприємства деревина з 8 га якраз буде покривати річне споживання», — розповів директор підприємства О. Оплачко.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка