В Одесі мають намір очищувати море за допомогою колекторів з мідіями

В Одесі на засіданні комісії з питань житлово-комунального господарства, екології та надзвичайних ситуацій знову заговорили про проект морських спеціальних колекторів, який вже намагалися реалізувати кілька років тому. Як повідомляє Українська Служба Інформації, в ході засідання завідувач відділом якості водного середовища Інституту біології південних морів НАН України Сергій Дятлов розповів, що проблема чистоти морської води погіршилася ще за радянських часів після того, як збудували хвилерізи і намили пісок.

«Погіршився стан води після того, як знову почали намивати пісок, а також почалося рясне цвітіння водоростей. Стан морської води покращився з зупинкою підприємств. Скиди скоротилися. Ми відчули очищення природним чином і не чули страшних висновків СЕС», – зазначила заступник директора департаменту екології Валентина Дацюк.


Сергій Дятлов додав, що необхідність природного очищення зберігається, так як кількість мідій недостатня.

«Піском засипані місця проживання мідій і бичків. Три роки тому ми були готові приймати конструкції і будувати рифи, як у Болгарії. Але в Україні є заборона встановлювати в морі будь-які конструкції. Потрібна допомога Верховної Ради в цьому питанні або хоча б постанова кабміну. Якщо ми її приймемо, то такі конструкції ми зможемо отримати безкоштовно за рахунок проекту, який працює в інших Чорноморських країнах», - відзначив Дятлов.

Глава комісії Олександр Іваницький запропонував опрацювати питання звернення до Кабміну з приводу цього гранту і самого проекту установки схожих на рифи за функціями колекторів, в яких зможе рости мідія без загрози поїдання ворогом в особі прийшлої з Азії рапани.

«Кабмін став гнучкий і прогресивний до європрограм, тому питання буде швидше за все вирішено позитивно», – зазначив він.

Валентина Дацюк додала, що питання про законність і заборону на установку бетонних конструкцій не виникне, так як колектори будуть знімні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка