В Норвегії всі внутрішні рейси до 2040 року виконуватимуть електролітаки

Влада Норвегії заявила, що до 2040 року всі внутрішні рейси будуть виконувати електричні літаки. Це дозволить на 80%скоротити викиди парникових газів у порівнянні з 2020 роком, повідомляє TNW.

У доповіді державного оператора норвезького аеропорту Avinor і Управління цивільної авіації країни йдеться про те, що електричні літаки зможуть різко скоротити викиди парникових газів.

«У нас політ часто триває від 15 до 30 хвилин. Тому ми вирішили розробити програму, в рамках якої виробники електричних літаків могли б за кілька років почати змагатися за право брати участь в ній», — зазначив директор компанії з експлуатації аеропортів Avinor Даг Фальк-Петерсен.

У північній частині країни розташовано 16 аеропортів. Регулярні перельоти між цими аеропортами популярні, оскільки у такий спосіб дістатися потрібної точки набагато швидше і простіше, ніж автомобілем.

Влада хоче запустити перший повністю електричний внутрішній рейс до 2030 року. Вже через 10 років після цього у Норвегії прагнуть електрифікувати всю внутрішню цивільну авіацію. У такому випадку шкідливі викиди зменшаться на 80%.

При цьому типи літаків, які будуть здійснювати такі короткі перельоти, сильно відрізняються від тих, які зазвичай використовуються в континентальній Європі.

У доповіді виділяється низка потенційних літаків, які могла б використовувати Норвегія — найбільший з них має лише 19 посадкових місць. У 2030 році вони будуть використовувати модель Alice — дев’ятимісний повністю електричний приміський літак ізраїльської авіакомпанії Eviation, який був запущений на початку цього року. Компанія стверджує, що він може пролетіти 1046 км на одному заряді

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка