В Німеччині збудували найвищу в світі вітротурбіну – 246,5 м

Німецька компанія Max Bögl Wind AG збудувала найвищу в світі вітряну турбіну. Опора має висоту 178 м, а загальна висота вежі з урахуванням лопатей становить 246,5 м, пише Electrek.

Завдяки більшій висоті вітротурбіни, річне вироблення енергії збільшується на 0,5-1% за рахунок зниженої турбулентності і більшої швидкості вітру.

Найвища вітротурбіна знаходиться в німецькому Гайльдорфі. Вартість проекту становить € 70 млн ($ 81 млн), щороку він приноситиме € 6,5 млн доходу. Вітряк-рекордсмен – один з чотирьох вітряків висотою від 155 до 178 м, на кожному з яких встановлено генератор потужністю 3,4 МВт. У компанії підрахували, що за рік кількість виробленої енергії складе 10 500 МВт*год.

Рекордну висоту вітротурбіни забезпечує будівельна технологія компанії System 160+. Також при будівництві використовувалася гідроаккумуляція енергії. Водонапірна вежа заввишки 40 м слугує резервуаром. Вона пов'язана з ГЕС, що розташована на 200 м нижче вітряків. Надлишок енергії вітру використовується для перекачування води проти сили тяжіння і її зберігання у вежі. При необхідності вода вивільняється для подачі електричного струму. Для перемикання між режимами зберігання енергії і її подачі в мережу потрібно всього 30 секунд. Ємність резервуара становить 70 МВт*год, чого вистачило б середньому американському домогосподарству на сім років.

Вітряки будують все вищими, адже за результатами досліджень, це знижує вартість виробленої електроенергії на 5-9%. Вже наступного року компанія Vestas розраховує встановити прототип ВЕС висотою 241 м. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка