В Нідерландах запустять першу в світі плавучу приливну електростанцію

В Нідерландах розробили та готуються до запуску першої плавучої установки для вироблення електроенергії, що використовує силу припливної хвилі. Вже найближчим часом розробка буде встановлена  на шельфі біля острова Тексель (провінція Північна Голландія). Вона генеруватиме чисту електроенергію для голландських електромереж, повідомляє ресурс Portnews.ru

BlueTEC Tidal Energy представляє собою плавучу платформу, до якої (нижче поверхні моря) кріпиться приливна турбіна. Перше судно-електростанція продемонструє можливості альтернативної електроенергетики. Розробники сподіваються, що в майбутньому подібна установка зможе бути корисною у віддалених районах світу, наприклад, біля островів Індонезії, на Філіппінах і в Тихому океані. 

3.jpg
4.png

Особливість установки полягає в тому, що її можна транспортувати частинами, збирати і встановлювати для вироблення чистої електроенергії у віддалених районах, біля невеликих островів, для заміни дорогих і забруднюючих атмосферу дизельних генераторів. Важливою перевагою приливної енергії є її передбачуваність і чергування, що забезпечить стабільність місцевих електромереж. Крім того, вся електронна «начинка» розміщена всередині судна-платформи і, в разі необхідності, при проведенні огляду або ремонту, обладнання доступне для обслуговуючого персоналу.

5.jpg

Через кілька тижнів платформу підключать до голландської енергосистеми, а вже з кінця весни вона почне вироблення електроенергію. Установку планується використовувати протягом декількох років, за цей час буде випробувано кілька приливних турбін.

2.jpg

Проект найбільш плавучої установка базувався на концепції модульної баржі, розробленої міжнародною суднобудівною  групою Damen Shipyards. При будівництві даного судна-платформи було використано три стандартних контейнерних модуля. Це значно полегшує процес розбирання плавучої припливної електростанції, її транспортування в будь-яку точку світу і складання на місці.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка