В Нідерландах створили екоміст, що генерує енергію для навколишніх будинків

Сучасні архітектурні новинки можуть бути не лише красивими та функціональними, а й екологічно відповідальними. Навіть звичайний проект з будівництва пішохідного мосту здатен зробити свій вклад у збереження оточуючого середовища. 

Такий приклад нещодавно представила нідерландська архітектурна компанія Benthem Crouwel Architects, що запустила в експлуатацію міст для пішоходів і велосипедистів протяжністю 250 метрів у місті Гертогенбос (південь Нідерландів). Новобудова оснащена великим сонячним колектором, який генерує електрику для живлення навколишніх будинків, повідомляє ресурс Energy Fresh.

3.jpg

Відкриті прольоти мосту об'єднані з захищеними від негоди сталевими панелями і включають горизонтальні погодостійкого сталеві тунелі, покриті шаром бетону. Найбільший тунель, довжиною 60 метрів, проходить над залізничними коліями і має додаткові вузли для забезпечення структурної цілісності мосту. Весь проліт розділений на чотири двометрові смуги для пішоходів і велосипедистів.

2.jpg

За задумом розробників, усі  задіяні у будівництві матеріали (включаючи систему освітлення та паркові меблі) – екологічно безпечні та мають термін служби не менше 100 років. 
Крім того, квітники та сади, разом зі світлодіодним освітленням і зручними парковими лавками створюють нову екосистему, яка гармонує з навколишнім ландшафтом.

А великий сонячний колектор, встановлений на мосту, підключений до блоку акумулювання тепла/холоду, який не тільки постачає електроенергію для навколишніх районів, а й забезпечує підігрів мостового настилу по всій довжині конструкції.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: