В Лондоні встановлюють сонячні панелі із техноголією "біосолярного листя", що очищує повітря

Вчені Імперського коледжу Лондона та стартап Arborea працюють над першим у світі «біосолярним листям». Вони переконують, що воно знатне більш ефективно очищувати повітря від вуглекислого газу і наповнювати атмосферу киснем, ніж звичайне дерево. За словами розробників, нова технологія може замінити «роботу» 100 дерев, використовуючи площу поверхні одного дерева, повідомляє The Guardian.

«Листя» утворюють мікроводорості та фітопланктон – на поверхні сонячних панелей, які можуть бути встановлені на землі, будівлях і дахах. Технологія дозволяє також виростити рослинний білок за рахунок накопичення вуглецю з вуглекислого газу. Новизна технології полягає в здатності обробляти вуглекислий газ при наднизькому тиску. Інші технології в таких умовах вимагають встановлення газового компресорного обладнання. Arborea виготовляє сонячні панелі із мільйонами вживлених мікроводоростей. Ці панелі, або «біонічні дерева», потім виконують своєрідний фотосинтез, витягаючи з атмосфери вуглекислий газ і перетворюючи його на біомасу, допомагаючи продукувати хімічні елементи.

Сонячні панелі з «біосолярним листям» встановлюють в університетському містечку. Проект є частиною зобов’язань коледжу щодо зменшення впливу на навколишнє середовище нового кампусу. Вчені наголошують, що технологію доречно застосувати і на дахах лондонських складів, кінотеатрів, громадських офісів. Крім того, «біосолярне листя» має потенціал перетворитися у всесвітню тенденцію.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: