В Латинській Америці підключили першу сонячну теплову електростанцію потужністю 110 МВт

Консорціум, очолюваний іспанськими енергетичними компаніями Abengoa і Acciona, підключив до чилійської енергосистеми сонячну теплову електростанцію (CSP) Cerro Dominador потужністю 110 МВт. Проект належить американському фонду EIG Global Energy Partners, інформує RenEn.

На об'єкті використані 10600 дзеркал (геліостатів), кожне з площею поверхні 140 м2, для відображення сонячного світла і концентрації його на теплоприймачі на вершині 250-метрової вежі.

Сонячна електростанція здатна генерувати електроенергію протягом 24 годин завдяки високотемпературному накопичувачу теплової енергії у формі розплавленої солі, нагрітої до температури понад 560 градусів Цельсія, яка зберігається в спеціальних резервуарах. Ця система зберігання забезпечує подачу тепла для роботи парових турбін протягом 17,5 годин. Електростанція буде поетапно вводитися в експлуатацію протягом найближчих місяців.

Технології сонячної теплової енергетики (CSP) розглядалися в якості конкурентів фотоелектричному перетворенню десять років тому. Сьогодні фотоелектрична генерація набагато дешевша, тому CSP має обмежені перспективи, незважаючи на можливість цілодобової генерації електроенергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка