В Києві відбудеться перша міжнародна виставка електромобілів

10-12 червня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» пройде перша міжнародна виставка електромобілів Plug-in Ukraine, в ході якої також будуть представлені електростанції і комплектуючі для даного транспорту. Як повідомив в ході прес-конференції в УНІАН один з організаторів виставки, директор компанії «Євроіндекс» Володимир Шмуклер, її головною метою є популяризація екологічного транспорту в Україні.

«Це не автосалон. Це виставка, присвячена розвитку електротранспорту в країні. У неї три основні аспекти. Перший, безумовно, – це електромобілі. Друге – це двоколісний електротранспорт. І третій аспект, без якого перші два не зможуть розвиватися, – це інфраструктура. Це зарядна інфраструктура, яка є дуже важливою, і якої в країні практично немає», – сказав Шмуклер.

Він також зазначив, що всього в Україні вже продано близько тисячі електромобілів, і до 2020 року щорічний імпорт електромобілів може скласти до 10 тисяч одиниць. При цьому він зазначив, що існує кілька перешкод для розвитку українського ринку електромобілів.

«Перша проблема – це відсутність інфраструктури. Друге – це відсутність державної програми підтримки», – додав він.

Як зазначив один з організаторів виставки, керівник проекту Emobilis Сергій Нікулін, Україна істотно відстає від європейської тенденції зростання продажів електромобілів.

«Для нашої країни дуже важливо, щоб люди знали, що таке електромобіль, що він є і що ринок розвивається. У 2015 році з 46 тис. проданих в Україні автомобілів тільки 1% склали електромобілі», – сказав Нікулін.

При цьому він підкреслив, що навіть в Норвегії, яка є одним з головних популяризаторів екотранспорту і яка стала четвертою країною, в якій продажі електромобілів перевищили 100 тисяч одиниць, люди звертаються з питаннями: як керувати електромобілем, де його заряджати і т.д. Як зазначив в ході прес-конференції генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД), яка виступила одним з партнерів виставки, Олег Назаренко, Україна зараз не може собі дозволить впровадити систему держкомпенсації за покупку екотранспорту, як це передбачено в більшості розвинених країн, але зараз йде робота по спрощенню системи оподаткування на покупку такого транспорту.

«Ми прекрасно розуміємо, що наша країна знаходиться в скрутному становищі. У нас не повертатимуть за покупку не те що 17 тисяч доларів, як в США, Франції або Німеччині, але навіть 5-6 тисяч. Тому ми ставимо перед собою реальні завдання. Говоримо на рівні чиновників і з депутатами – ніхто не вимагає ніяких повернень з бюджету, просто вважайте, що або ці електромобілі НЕ будуть завозити взагалі, або їх завезуть, але ви не отримаєте ні копійки», – сказав Назаренко.

Він також додав, таким методом вже вдалося домогтися скасування мита на імпорт електромобілів, а також йде доробка законопроекту №1912 про скасування ПДВ при купівлі такого транспорту. Організатори також відзначили, що на участь у виставці Plug-in Ukraine подали заявки понад 30 компаній. Зокрема, як зазначив Нікулін, виробники найбільш популярних електромобілів на виставці представлені не будуть, оскільки не мають офіційних представництв в Україні. Але ці електромобілі будуть представлені компаніями-імпортерами: Eco-cars, Oxygen, Electrocars Club і іншими.

Також Шмуклер додав, що в ході виставки передбачені тест-драйви електромобілів, мотоциклів, електровелосипедів, а власникам електромобілів вхід на виставку буде безкоштовним.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка