В Києві на Нивках з'явиться перший в Україні екопарк

Минулого тижня в Києві презентували концепцію першого в Україні інноваційного екопарку, який з'явиться на Нивках (столичний житловий масив). Тут планують встановити лавочки з енергозберігаючим підсвічуванням, систему збору дощової води, «сонячні» ліхтарі. А ще велогенератори для зарядки ноутбуків, планшетів і телефонів, повідомляє ресурс Delo.ua

Проект «Екопарк Нивки» розроблено ініціативною групою соціально-відповідального бізнесу на платформі Європейської бізнес асоціації та за підтримки Київської міськдержадміністрації. Мета проекту навчити киян та гостей столиці відповідальному ставленню до природи. 

2.jpg

Наразі відвідувачі змогли ознайомитися лише з ескізами запланованих об’єктів парку: велогенератором, системою утилізації батарейок, проектом «розумного» будинку, який використовує сонячну енергію для опалення та підігріву води. Систему накопичення дощової води планують використовувати для поливу газонів. Крім того, екопарк прикрасять кінетичними скульптурами, системою освітлення та лавками з підсвічуванням, які працюватимуть на сонячній енергії. 

4.png

Кілька тижнів будуть проходити громадські слухання, щоб кожен бажаючий міг внести свої пропозиції. Щоб долучитися до створення майбутнього парку потрібно відправити свої ідеї на сайті copark.com.ua до 12 липня.

Проект буде затверджений в Департаменті архітектури КМДА, після чого його можна буде втілювати в життя.

3.jpg

Однак, проект будуть реалізовувати частинами, адже в бюджеті нема коштів, щоб побудувати екопарк одразу. Наразі місто виділило лише 1,2 млн грн на екопарк (всього на столичні парки в цьому році виділено 40 млн грн), тому для його реконструкції будуть шукати інвесторів, меценатів та волонтерів.

Для початку тут планують зайнятися очищенням зливостоків, прокладанням доріжок, будівництвом опор освітлення, прокладанням електрики, благоустроєм вхідної групи. Пізніше в парку встановлять безкоштовний Wi-Fi і веб-камери, щоб всі об’єкти були під охороною. 

5.png

Крім того, у парку вже чергує на волонтерських засадах охорона - активісти патрулюють зелену зону як вдень, так і вночі - пізніше до цього повинні підключитися правоохоронці.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка