В Китаї за рік закрили 17 000 підприємств через шкідливі викиди

Ще під час кліматичного саміту ООН у Парижі Китай назвали «найбільш загадковою» країною в питанні проведення своєї екологічної політики. Попри значні інвестиції у ВДЕ та лідируючу позицію в сфері запуску нових «зелених» потужностей, Китай продовжую збільшувати видобуток вугілля та страждати від його шкідливих викидів у повітря, рівень забруднення якого в цьому році побив усі рекорди.   

Влада Китаю за 2015 рік закрила близько 17 тис. підприємств, які, як з'ясувалося в ході перевірок, регулярно перевищували максимально допустимий рівень викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Ці рішення послідували за перевірками, які торкнулася більше мільйона китайських компаній. Як заявляє китайська влада, частина перевірок була проведена за запитом громадян, які повідомляли про можливі порушення на гарячу лінію, повідомляє інформагентство УНІАН

В цьому грудні в Пекіні вперше був оголошений «червоний» рівень небезпеки через смог. У зв'язку з цим у столиці Китаю були закриті школи, зупинені всі будівельні роботи. Аби поліпшити екологічну ситуацію, влада столиці на час скорочувала потік автомобілів вдвічі.

Вжиті заходи дали короткостроковий ефект; в середині грудня в китайській столиці знову був оголошений «червоний» рівень небезпеки через смог. Тоді рівень забруднення в деяких районах Пекіна становив 265 мікрограмів на кубометр, тоді як ВООЗ вважає безпечним для людини 25 мікрограмів на кв. м.

Згідно з прогнозом, в останню суботу та неділю грудня рівень забрудненості повітря в Пекіні знову буде досягати небезпечного для здоров'я жителів значення.

Причиною смогу називають викиди від підприємств, що працюють на вугіллі, систем опалення, а також будівельний пил від численних будівництв Пекіна. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка