В Хорватії побудують геотермальні станції загальною потужністю 50 МВт

Хорватія виділила у долині Драва чотири ділянки для будівництва геотермальних станцій загальною потужністю 50 МВт.

Конкурс на проведення розвідки наявності геотермальних вод і їх можливого використання з метою енергопостачання Агентство з використання вуглеводнів Croatian Hydrocarbon Agency, передає ruscable

Потенційним інвесторам для проведення розвідки запропоновані ділянки Ернестіново (Ernestinovo), Луньковець-Кутняк (Lunjkovec-Kutnjak), Леград-1 (Legrad-1) і Мерхатовець (Merhatovec) загальною площею 207 км2. Температура геотермальних вод на всіх ділянках перевищує 100°С, що є мінімальною температурою теплоносія, придатного для вироблення електроенергії.

Сумарна генеруюча потужність всіх ділянок оцінюється приблизно у 50 МВт. Потенціал пропонованих для розвідки ділянок був раніше оцінений по свердловинах, пробурених в рамках проведення розвідки нафтогазових родовищ, що значно знижує ризики і витрати майбутніх інвесторів.

Крім електропостачання, геотермальна енергія може використовуватися і для теплопостачання. Майбутні власники геотермальних об'єктів у співпраці з місцевою адміністрацією отримають можливість розподіляти геотермальні ресурси по різних областях - від електро- і теплопостачання промислових і побутових споживачів до сільського господарства, де геотермальне тепло використовується для обігріву теплиць.

Хорватія має високий геотермічний градієнт, який майже в два рази вище, ніж на решті частини європейського континенту. Геотермальні води є чистим і стабільним джерелом енергії, при цьому погодні умови не впливають на вироблення ГеоТЕС, які працюють цілодобово з коефіцієнтом використання встановленої потужності, що доходить до 95%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка