В Ізраїлі сонячні електростанції обслуговуються роботами

Є такий вислів: «Я б зробив все, щоб нічого не робити». Напевне це гасло було використано для нового технічного рішення по чищенню панелей на сонячній електростанції в Ізраїлі. Електроенергія тут отримується практично без людської присутності – не потрібно підкидати вугілля в котли, як на вугільних електростанціях, не потрібно проводити складні регламентні і ремонтні роботи, як на газових електростанціях. Але фотопанелі з часом запилюються і електростанція втрачає ефективність, зменшується продуктивність і зменшується отриманий прибуток. Ось тут і знову появилася потреба задіювати людей і витрачати значні зусилля для чищення панелей.

Зараз на ізраїльській сонячній електростанції Ketura Sun працюють роботи для чищення панелей. Тут задіяно аж 100 автономних роботів Е4, розроблених ізраїльською фірмою Ecoppia. Сама електростанція знаходиться в пустелі Негев і займає площу 8 гектарів. Чищення фотопанелей є обов’язковою операцією в таких умовах, адже на панелі попадає багато піску і пилу.


Роботи Е4 використовують спеціальні щітки з мікроволокон, а потім бруд здувається повітрям. Праця роботів починається після заходу сонця. Вони пересуваються при допомозі коліс, завдяки алюмінієвій рамі. Вони не торкаються самої панелі і можуть рухатися як горизонтально так і вертикально. Очищення панелей відбувається на 99%, що підвищує загальну ефективність станції на 35%. До цього панелі чистилися 9 разів на рік і це був складний процес, котрий займав 5 діб.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка