В Ізраїлі розробили систему збереження «сонячної» електроенергії у вигляді стисненого повітря

В Ізраїлі зберігатимуть «сонячну» електроенергію у вигляді стисненого повітря.

Систему AirBattery розробила компанія Augwind, передає ecotechnica.com.ua

Передбачається, що близько 120 МВт•год електроенергії з проекту 609-мегаватної сонячної станції і системи зберігання енергії ємністю 2,4 ГВт•год, тендер на реалізацію якого провів основний виробник і постачальник електроенергії в країні Israel Electric Corporation (IEC), буде накопичуватися у вигляді стислого повітря.

Акумулятор на стислому повітрі AirBattery буде використовуватися на сонячних електростанціях ізраїльської компанії Solgreen Ltd. Крім того, Augwind працює спільно з EDF Renewables Israel Ltd над проектом, що включає фотоелектричну установку потужністю 5 МВт і накопичувач енергії ємністю 20 МВт•год.

За заявою Augwind, ККД системи AirBattery становить 75-81%. Такі накопичувачі набагато екологічніші за хімічні, мають високу ефективність та великий термін служби. Крім того, вони не містять легкозаймистих або тих, що потребують спеціальної утилізації, речовин.

Augwind при оцінці можливостей своєї розробки порівнюють її з гідроакумулюючими установками. Причому системам зі стисненим повітрям потрібно набагато менше вільного простору, так як вони розташовуються під землею.


Крім накопичувача енергії, Augwind пропонує рішення для підвищення енергоефективності пневматичних систем під назвою AirSmart. Ці підземні резервуари для стисненого повітря дозволяють оптимізувати тривалість роботи повітряних компресорів, стабілізувати тиск в пневмосистемі, знизити експлуатаційні витрати і економити до 40% електроенергії.

Примітно, що ціна електроенергії за контрактом, укладеним на останньому аукціоні IEC, становить 0,0544 доларів США за кВт•год. Введення проектів в експлуатацію має відбутися не пізніше липня 2023 року.

До 2030 року Ізраїль планує збільшити потужності сонячної електроенергетики до 16 ГВт, а ємність підключених до них енергосховищ — до 8 ГВт•год.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка