В Івано-Франківську на 70% зменшать навантаження на полігон ТПВ завдяки спалюванню сміття

Розташований у селі Ямниця цементно-шиферний комбінат "Івано-Франківськцемент"  погодився частково спалювати побутовий непотріб обласного центру, який щорічно продукує 400 тисяч кубометрів сміття.   

У такий спосіб мерія Івано-Франківська, яка вже провела відповідні перемовини з керівництвом підприємства, має намір розвантажити заміський "Полігон твердих побутових відходів".

Згідно з домовленостями, на цементно-шиферний комбінат відвозитимуть лише сміття, яке можна буде спалити в обертових печах. Сортуванням відходів з метою видалення органічних рештків будуть займатись комунальники. 

За оцінками експертів, в результаті такої технологічної операції навантаження на заміський полігон твердих побутових відходів зменшиться на понад 70%.

"Івано-Франківськцемент", яке є одним з передових підприємств будівельної промисловості України, нині виготовляє понад три сотні найменувань будівельних матеріалів, основними з яких є: цемент, сухі будівельні суміші, гіпс, медичні гіпсові бинти, двадцять чотири виду напірних та безнапірних азбестоцементних труб і покрівельні матеріали, зокрема, найбільш сучасний - волокнистоцементний (без азбестовий) шифер. 

Примітно, що створений у минулому році Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" спільно із фахівцями Відкритого акціонерного товариства "Індуктор" розпочинає розробку амбіційної програми "Івано-Франківськ - енергетично незалежне місто". В рамках програми розробляється проект з переробки як сільськогосподарських, так і побутових відходів в гранули, які при спаленні продукуватимуть значно дешевшу енергію в порівнянні з дорогими традиційними невідновлюваними джерелами.

По темі: Перший в Україні завод з переробки енергоощадних ламп запрацює вже цього року

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка