В Італії близько 500 тис домогосподарств встановили сонячні станції - в 350 разів більше ніж в Україні

В Італії близько 500 тисяч домогосподарств встановили сонячні електростанції для забезпечення власних енергопотреб.

Частка домашніх СЕС у виробництві "зеленої" енергії за кілька років зросла і становить не менше 10%, передає 24 KZ.

Сонячна станція потужністю 3 кВт забезпечує будинок електрикою протягом дня, розповідає Сільвія Ченнериллі.

«Ми не споживаємо багато електроенергії, тому потужнішу систему встановлювати було безглуздо, - пояснює власниця домашньої СЕС. – Завдяки сонячній станції, яку встановили 4 роки тому, вдалося зменшити платежі за мережеву електрику вдвічі».

Найбільше вдається заощаджувати з березня по жовтень, зауважує Сільвія Ченнериллі. «Чим довший світловий день, тим вища продуктивність установки, - розповідає жінка. - У липні-серпні, коли станція працює з 8:30 до 20.00, ми витратили електрики на 15 євро - це нічого».

До того ж сонячна електростанція стимулювала зводити споживання мережевої електрики до мінімуму, зауважує Сільвія Ченнериллі. «Поставивши сонячні батареї на даху, ми вирішили замінити і деякі прилади в будинку, купили нові з функцією програмування, - розповідає жінка. - Тепер протягом дня, коли нас немає, можна запустити прання білизни, наприклад, або посудомийну машину».

В "зелені" технології потрібно просто повірити, каже Сільвія Ченнериллі.

Сьогодні на встановлення сонячних електростанцій італійські домогосподарства витрачають 5-7 тисяч євро. Домашня СЕС окупається за кілька років. На додачу, згідно із законодавством, протягом 10 років держава повертає власнику сонячної станції половину вартості обладнання. Як результат, кількість індивідуальних виробників «сонячної» електроенергії в Італії стрімко зростає.

Загальна потужність "зелених" електростанцій в країні сягає 30 тисяч МВт, з яких близько 3 тисяч МВт – це домашні СЕС. На переконання віце-президента Асоціації енергетичних компаній Італії Агостіно Ре Ребауденго, така тенденція зберігатиметься й надалі.

«Сьогодні ми все ще імпортуємо енергоресурси, а за рахунок поновлюваних джерел виробляємо близько 30% від потреби, решту отримуємо з вугілля, нафти і газу, - пояснює експерт. - Сонячні станції – це не тільки електроенергія, а й монтаж, обслуговування, виробництво комплектуючих, а, значить, додаткові робочі місця і зростання ВВП».

Протягом декількох наступних років знизиться вартість акумуляторів, здатних накопичувати енергію вироблену сонячними батареями протягом дня, прогнозує Агостіно Ре Ребауденго. «Це дозволить відмовитися від мережі і спровокує новий бум "зелених" технологій серед населення", - впевнений фахівець.

За I-й квартал 2017 року 200 українських сімей встановили сонячні електростанції загальною потужністю 3,4 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка