В Іспанії встановили першу бездротову станцію зарядки електромобілів

Група вчених в рамках Європейського дослідницького проекту розробила бездротову зарядку електромобілів. Скористатися новою «заправкою» можна в іспанській Сарагосі. Мова йде про технологію електромагнітної індукції. На спеціально обладнаній станції повністю зарядити електромобіль можна за 20 хвилин, повідомляє ресурс Autogeek.com.ua

Дослідники стверджують, що індуктивна бездротова зарядка простіша, безпечніша, більш стійка до проявів вандалізму, ніж системи кабельної зарядки.

У «підлогу» обладнаної станції зарядки вбудовано спеціальні передавальні котушки. Водію необхідно правильно заїхати та розмістити автомобіль точно над котушками. Далі до роботи приступає принцип бездротової індуктивної технології, завдяки якій електромобіль почне заряджатися. 

2.jpg

Розробники стверджують, що дана технологія дозволяє повністю заряджати електромобіль лише за 20 хвилин. Причому зарядити таким способом можна і маленьку двомісну машину, і міський автобус.

Наразі головне завдання, що стоїть перед дослідниками - знайти надійну компанію, яка займеться виробництвом передавальних котушок. 

«Проблема в тому, що наші котушки - суперсучасні, тільки-но розроблені. І знайти виробника, який візьметься їх робити – нелегко», - кажуть розробники. 

3.jpg

Привчати водіїв до нової технології планують шляхом впровадження асистуючої системи, яка буде «підказувати» водієві, де саме йому варто поставити машину для підзарядки. В ролі «асистентів» виступлять камери та системи радіочастотної ідентифікації об'єктів, що дозволять водіям правильно розмістити електромобіль над котушками. 

У майбутньому дослідники планують домовитись зі своїми європейськими колегами про стандартизацію розмірів котушок, що дозволить створити єдину в країнах ЄС систему індуктивної бездротової зарядки. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка