В Іспанії запустять 23 проекти із "зеленого" водню

В Іспанії планують реалізувати 23 проекти з виробництва водню за допомогою відновлюваних джерел енергії.

Про це йдеться у листі, який компанія Endesa - іспанська дочірня компанії Enel – направила Міністерству екологічного переходу, передає energyland.info.

Проекти передбачають виробництво «зеленого» водню на материковій та острівній частині країни і охоплюють весь ланцюжок: від його виробництва до споживання.

Інвестиції, необхідні для реалізації 23 проектів з виробництва «зеленого» водню, включаючи інвестиції в електростанції, що працюють від відновлюваних джерел енергії, які постачатимуть електроенергією електролізери, становлять близько 2,9 млрд євро.

"Для реалізації 23 проектів виробництва «зеленого» водню, які ми зараз розробляємо, буде потрібно майже 2000 МВт потужності електростанцій, що працюють від відновлюваних джерел енергії, - прокоментував директор з генерації компанії Endesa Рафаель Гонсалес. - Ця потужність складає більше половини із заявленого обсягу введення в експлуатацію в Іспанії у період з 2021 по 2023 рр. (3900 МВт), відповідно до оновленого стратегічного плану групи Enel, опублікованого у кінці листопада 2020 року».

Реалізація цих проектів внесе вирішальний внесок у досягнення цілей першого етапу (2020-2024) водневої дорожньої карти, розробленої і запущеної іспанським урядом. Всі проекти з виробництва водню передбачають інвестиції в будівництво відновлюваних електростанцій, що забезпечують електропостачання електролізерів. Однак це не єдине їх призначення, так як вони можуть видавати надлишки вироблення у мережу.

Компанія Endesa також прагне до розвитку національного виробництва електролізерів і обладнання, пов'язаного з реалізацією проектів у сфері «зеленого» водню.

Найбільш передовий проект на материку буде реалізовано у муніципалітеті Пуентес-де-Гарсія-Родрігес (провінція Ла-Корунья), де буде встановлений електролізер потужністю 100 МВт і шість пов'язаних з ним вітряних електростанцій загальною потужністю 611 МВт, для будівництва яких, як очікується, буде створено близько 1600 робочих місць на 18 місяців будівництва. Будівництво електролізера триватиме близько 24 місяців і задіє близько 120 осіб. Загальний обсяг інвестицій у проект As Pontes (Пуентес-де-Гарсія-Родрігес) складе 738,2 млн євро. Очікується, що комплекс буде виробляти 10 000 тонн "зеленого" водню і надасть робочі місця приблизно 130 фахівцям у сфері і експлуатації та ремонту (100 робочих місць на електролізері і ще 30 на вітряних електростанціях).

Перший проект має намір показати, що станцію такого розміру рентабельно будувати, експлуатувати і ремонтувати як з економічної, так і з технічної та екологічної точок зору.

Решта проектів на материковій території Іспанії будуть реалізовані в Уельві, Теруелі, Альмерії, Таррагоні, долині Ебро, Компостильї (Леон) і Сесеньї(Толедо). Кожна станція буде включати у себе електролізер потужністю 215 МВт. В цілому буде створено більше 500 робочих місць на етапі будівництва і ще близько 220 на наступних етапах експлуатації та технічного обслуговування.

Проекти, які будуть реалізовані на материковій частині Іспанії, потребують в цілому 2 мільярди євро інвестицій. В результаті будуть побудовані електролізери сукупною потужністю 315 МВт.

Проекти, розташовані за межами материкової території Іспанії, включають такі напрями діяльності: виробництво енергії з використанням екологічно чистого водню на установках нового покоління (Barranco de Tirajana, Granadilla and Alcudia з електролізерами загальною потужністю 25 МВт), переведення діючих установок на два типи палива, заміна енергії, що надходить від інших діючих установок на водень або газ.

Ініціативи, заплановані до реалізації на Канарських, Балеарських островах і в Мелільї, вимагають інвестицій на суму 900 мільйонів євро.

23 проекти, пропоновані компанією Endesa, будуть розміщені в різних локаціях і передбачатимуть різні види кінцевого використання водню. Так, вони будуть побудовані в областях, де проводиться декарбонізація або просто енергетична трансформація, всередині острівних систем генерації електроенергії, для застосування у хімічній промисловості, для заміщення споживання тепла, а також у якості палива для великовантажного транспорту. Очікується, що загальний обсяг виробництва після введення в експлуатацію складе 26 000 тонн водню на рік.

Відновлюваний водень стане ключовим енергоносієм для вирішення завдання успішної декарбонізації енергетики. Зокрема, він відіграватиме найважливішу роль у тих областях, де електрифікація не є найефективнішим рішенням або технічно недоцільна в середньостроковій перспективі. Більш того, поновлюваний водень, вироблений шляхом електролізу, сприятиме правильному регулюванню системи зі 100% часткою відновлюваної електроенергії, забезпечуючи більшу гнучкість і підвищуючи надійність енергопостачання.

Тим не менш, виробництво і споживання водню, отриманого за допомогою відновлюваних джерел енергії, все ще знаходиться на стадії становлення. В даний час в Іспанії виробляється і споживається близько 500 000 тонн водню у якості сировини, майже повністю з викопного палива, оскільки до цих пір це не було конкурентоспроможним варіантом.

В очікуваному контексті падіння витрат на виробництво електроенергії з відновлюваних джерел, зростання квот на викиди вуглекислого газу і підвищення потреби в технологіях накопичення енергії, технології виробництва водню з відновлюваних джерел можуть стати конкурентоспроможними для промислового використання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка