В Іспанії запустили безпечну для риб електростанцію з гідро-гвинтами

У місті Торрелавега(Іспанія) на річці Саха встановили гідроелектростанцію з двома паралельними гідро-гвинтами потужністю 35 кВт кожен.

Проект Barreda реалізувала Sinfin Energy, передає energosmi.

«До гідро-гвинта, який служив для відкачування води з русла річки у високі райони, застосували зворотне проектування, перетворивши його на турбіну гідрогенерації, - розповідає інженер. - Завдяки рельєфу і падінню води гідро-гвинт здатний генерувати повністю чисту і постійну енергію, забезпечуючи потужність від одного кіловата до ста кіловат на турбіну».

Турбіни дозволяють рибі безпечно проходити між лопатями ротора. 

 Для виробництва електроенергії Sinfin Barreda використовує воду, яке тече зі швидкістю п'ять метрів у секунду, та стрибок у висоту 2 метри. Річковою водою користується  хімічний завод Солвей.Електростанція Sinfin Barreda стала першою в Іспанії гідравлічною гвинтовою установкою, підключеною до мережі.

Об'єкт був введений в експлуатацію 30 січня 2020 року після декількох місяців випробувань і вже виробляє електроенергію, яка буде використовуватися для продажу в електромережі і для розробки експериментальних проектів непобутового споживання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка