Іспанія виробила 43,6% своєї електроенергії за допомогою технологій відновлюваної енергії станом на 11 грудня 2020 року, повідомляє Renewables.now.
Ця цифра є найбільшою часткою відновлюваних джерел енергії в структурі енергоспоживання Іспанії з моменту першого рекорду в 2007 році, відзначає іспанський мережевий оператор REE. Навпаки, вугільні електростанції зменшили виробництво на 60% в порівнянні з 2019 роком і досягли рекордно низької частки в 2% від загального виробітку
До грудневої дати іспанські електростанції виробили 109 269 ГВт*год відновлюваної електроенергії, що на 11,6% більше, ніж в минулому році, в основному завдяки сприятливим погодним умовам і збільшенню загальної встановленої потужності відновлюваних джерел енергії.
Цього року країна додала 2 706 МВт нових вітряних і сонячних потужностей і відключила 3 486 МВт забруднюючих електростанцій, в основному, вугільних. Нині загальні встановлені генеруючі потужності Іспанії становлять 109 674 МВт, з яких 53% складають відновлювані джерела енергії.
Загальний рівень виробництва електроенергії знизився на 4% до 250 387 ГВт*год, в той час як викиди, пов'язані з виробленням електроенергії, знизилися на 27,3% в порівнянні з 2019 роком. З часткою 21,7% вітряні електростанції були найбільшими виробниками відновлюваної енергії в країні в цьому році і другими за величиною після атомної енергетики. Сонячним фотоелектричним установкам вдалося збільшити обсяг виробництва на 65,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і досягти частки в 6,1%.
У рік, відзначений пандемією COVID-19, потреба країни в електроенергії впала на 5,6% до приблизно 249 716 ГВт*год.
REE очікує, що деякі зміни в цифрах з'являться до кінця року, в основному через додавання відновлюваних потужностей та закриття більшої кількості вугільних блоків.