В Іспанії побудують водневий логістичний хаб за 1,3 млрд євро

В іспанському порту Більбао побудують один з найбільших у світі заводів з виробництва синтетичного зеленого водного палива за 1,3 млрд євро.

Проект реалізує компанія Petronor у рамках ініціативи BH2C(Basque Hydrogen Corridor - Баскського водневого коридору), який об’єднає близько 80 учасників: комерційних компаній, державних установ, технологічних і навчальних центрів і буде спрямована на розвиток технологій та промислове виробництво водню у якості палива майбутнього, передає glavcom.ua

Завод з виробництва синтетичного зеленого водного палива зведуть на ділянці площею 46,7 тис. кв. м у Punta Sollana.

Спочатку підприємство буде здатне переробляти близько 10 тис тонн комунальних відходів на рік, а на більш пізніх етапах ця цифра може зрости до 100 тис тонн. Одержуваний в результаті піролізу водень буде використовуватися в якості палива для самого заводу.

Інвестиції на першому етапі складуть 67 млн євро, введення заводу в експлуатацію очікується у 2024 році. Другий і третій етапи проекту, які будуть реалізовуватися паралельно з першою фазою, потребуватимуть додаткових інвестицій у розмірі 76 млн євро. Вони передбачають будівництво газогенераторної установки потужністю 10 МВт, яка працює на міських відходах – таких як папір, картон, пластик і текстиль, що дозволить уникнути використання традиційних вуглецевих видів палива.

Баскський водневий коридор передбачає реалізацію 34 проектів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка