В Іспанії побудували сонячну станцію з двосторонніми модулями за 35 млн євро

В іспанському місті Бадахос побудували сонячну електростанцію з двосторонніми модулями за 35 млн євро.

Проект Augusto реалізувала компанія Endesa, діючи через свою бізнес-лінію з відновлюваних джерел енергії Enel Green Power España, передає energyland.info

Сонячна електростанція потужністю 49,91 МВт складається з 127 980 двосторонніх фотоелектричних панелей з піковою потужністю 390 Вт. Двосторонній характер панелей дозволяє захоплювати більше сонячної енергії, що робить їх більш ефективнішими за звичайні.

Для сонячної електростанції у Бадахос було побудували вісім трансформаторних центрів, одну підстанцію 30/66 кВ і 18,4-кілометрову підземну кабельну мережу середньої і низької напруги. Крім того, було побудовано 4,3 кілометри високовольтних ліній з 16 повітряними опорами і 450-метрову підземну ділянку до підстанції Бадахос. Така компоновка вже дозволила виробити перші кіловат-години відновлюваної енергії, які потрапили в розподільну мережу Естремадури.

Нещодавно приєднана до мережі СЕС Augusto дозволить уникнути викидів вуглекислого газу в атмосферу в обсязі приблизно 46800 тонн щорічно.

Передбачається, що СЕС вироблятиме близько 100,45 ГВт-год електроенергії на рік, що еквівалентно сукупному щорічному енергоспоживанню у таких містах, як Меріда і Альмендралехо.

СЕС Augusto була побудована в рекордно короткі терміни при дотриманні найсуворіших заходів з охорони здоров'я і безпеки в умовах корона вірусу. У будівництві електростанції брали участь понад 300 осіб, 70% з яких - жителі автономної спільноти Естремадури, до складу якої входить Бадахос.

При будівництві сонячної електростанції Augusto застосовувалися новітні технології, наприклад, використання екзоскелету (свого роду зовнішній скелет, який полегшував монтаж і підйом панелей) для спрощення монтажу сонячних модулів, камери відеоспостереження для виявлення будь-яких можливих порушень у сфері безпеки в ході будівництва, а також спеціальні системи, закріплені на обладнанні, які допомагали запобігти нещасним випадкам, попереджаючи співробітника, якщо він підходив занадто близько до працюючого обладнання.

Крім того, для моніторингу будівництва об’єкту використовувалися окуляри віртуальної реальності, за допомогою яких керівники могли спостерігати за будівництвом віддалено. Крім того, застосовувалися інфрачервоні камери, які роблять моментальні фотографії під час огляду об’єктів.

При будівництві електростанції Augusto застосовували модель «Сталого будівництва», яка передбачає установку фотоелектричних панелей для електропостачання будівельних робіт, ефективне освітлення, поділ відходів, використання електромобілів, а також наявність на майданчику декількох дефібриляторів для забезпечення здоров'я робітників. Тепер, коли робота завершена, ці інструменти будуть передані муніципалітету Бадахос для громадського користування.

На додачу, компанія Endesa провела два навчальні курси з ВДЕ. В ході першого курсу, який відбувся у червні, 36 осіб навчилися монтувати сонячні трекери фотоелектричних установок, а другий, який почався у грудні, розрахований на групу з 20+ осіб і присвячений освоєнню азів експлуатації та ремонту фотоелектричних установок.

В ході будівництва СЕС Augusto також дотримувалися заходів з охорони навколишнього середовища. Зокрема, були врятовані пташенята лугового луня і збережена місцева популяція орхідей, в тому числі деяких видів, що знаходяться під загрозою зникнення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка