В Ісландії бурять 5-кілометрову свердловину для видобутку енергії з магми

В Ісландії розвинули технологію отримання геотермальної енергії. Там почали буріння свердловин вглиб планети для отримання енергії з рідкої магми. Свердловини буритимуть до досягнення температур від 400 до 1000 градусів за Цельсієм, які б дозволили отримувати в десять разів більше електроенергії, ніж звичайні геотермальні джерела енергії, пише Іnhabitat.

Ісландія вже відмовилася від використання викопного палива, але це не зупиняє її прагнення до інновацій. Проект The Iceland Deep Drilling Project (IDDP) здійснює буріння на 5-кілометрову глибину в земній корі, використовуючи установку під назвою «Тор» ( «Thor»).
 
Проект запустили після того, як у 2009-му тут випадково натрапили на магму, однак тоді роботи були призупинені. Ділянка розташована на півострові Рейкьянес поблизу Серединно-Атлантичного хребта, де теплова енергія виходить між тектонічними плитами Землі. За підрахунками, енергією з однієї такої свердловини можуть живитися близько 50 тисяч будинків.

«Люди вже бурили на такій глибині, але досі не робили цього в рідинній системі, як тут», – розповів Альберт Альбертссон, заступник директора ісландської геотермально-енергетичної компанія HS Orka.

Вглибині Землі дослідники сподіваються знайти «надкритичну пару», яка містить більше теплової енергії, ніж будь-яка рідина або газ. Потенційно, з цієї пари можна отримати 50 мегават енергії, в порівнянні з 5 МВт від типової геотермальної свердловини. Така технологія є дуже перспективною, оскільки надкритична геотермальна енергія може бути отримана всюди, де є молоді вулкани.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка