В Ісландії будують підземне сховище для СО2

У Iсландії недалеко від Рейк'явіка будують найбільше у світі комплекс з уловлювання і зберігання атмосферного CO2 і його перетворення в гірську породу.

Проект реалізує швейцарська компанія Climeworks у партнерстві з Audi, передає autonews

Підприємство буде фільтрувати 4000 метричних тонн вуглекислого газу з повітря у рік і мінералізувати його під землею. Четверта частина цього обсягу - це внесок в очищення атмосфери компанії Audi. Для очищення такої кількості повітря знадобиться 80 000 дерев.

Завдяки установці повітря потрапляє в колектор, в якому за допомогою спеціально розробленого абсорбенту з нього витягується вуглекислий газ. Потім СО2 нагрівається до 100°С за рахунок тепла від розташованої неподалік геотермальної установки. Далі вода з геотермальної електростанції Хедлісхейді переносить вуглекислий газ приблизно на 2 000 метрів нижче поверхні Землі. Молекули CO2 вступають в реакцію з базальтовою породою і у процесі природної мінералізації протягом декількох років перетворюються у карбонати. Вода в свою чергу повертається назад у тепловий цикл електростанції і виробляє 303 МВт-год електроенергії і 400 МВт-год тепла.

До 90% відфільтрованого установкою СО2 надійно зберігається під землею.

Для реалізації проекту була обрана Ісландія, вулканічне походження якої робить її одним з найпотужніших геотермальних регіонів світу. У цій країні тепло Землі може перетворюватися в електрику з мінімальними витратами і практично без викидів CO2. Крім того, гірські породи в Ісландії мають ідеальний склад для зберігання великої кількості CO2.

Установка в Ісландії - це новий етап співпраці Audi та Climeworks, які втілюють екологічні проекти з 2013 року. Внеском Audi в цей проект є технологічні ноу-хау, наприклад, в розробці нових концепцій теплообмінників. Два роки тому компанії побудували у Хінвілі, Швейцарія, об'єкт, який фільтрує CO2 з повітря, а потім перетворює в вуглекислоту для промислового виробництва напоїв. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: