В Ірландії побудують мости зі старих вітряків

В Ірландії для будівництва мостів будуть використовуватися старі вітрогенератори.

Проект Re-Wind реалізує технологічний інститут Кірка, передає euronews.com

Перший міст з використанням старих лопатей вітрогенераторів збираються прокласти на шляху між містами Мідлтон і Йол на півдні Ірландії. У Ейрі почали випробування з включення секцій лопатей у міст через Міддлтон-Янгал-Грінуей.

Сама міцність матеріалу і порожниста внутрішня структура лопатей привели до рішення вивчити можливість їх використання для заміни сталі в будівельних проектах, таких як пішохідні мости.

"Лопаті виготовлені зі списаної турбіни Nordex N29 довжиною 14 метрів, - говорить Пол Ліхі, викладач з вітроенергетики. - Для цього мосту, який має проліт 5 м, ми відрізали частину лопаті, які використовуються в якості основного конструктивного елемента моста і є функціональними в конструкції".

Лопаті також естетично привабливі завдяки своїй злегка вигнутій формі, зауважує він, наголошуючи, що це стане цікавою особливістю на маршруті Грінуей.

Ідея використовувати лопаті вітряківу якості будівельного матеріалу для пішохідних мостів з'явилася через проблеми переробки матеріали, з яких зроблені ВЕУ: армований пластик і матеріали зі скловолокна.

Термін служби багатьох лопатей вітряних турбін у даний час добігає кінця. Багато вітроенергетичних установок виводяться з експлуатації через експлуатаційні вимоги з установки більших лопатей, здатних виробляти більше енергії. До 2023 року у Великобританії та ЄС буде виведено з експлуатації близько 15 000 турбінних лопатей. В Ірландії до 2025 року має бути виведено з експлуатації понад 11 000 тонн лопатей.

Університет Стратклайда передбачив, що глобальні відходи турбін зростуть з 400 000 тонн на рік у 2030 році до двох мільйонів тонн - до 2050 року.

Інші проекти з перепрофілювання, які досліджує Re-Wind, включають опори електропередачі, бар'єри для шуму на шосе та розриви прибережного сліду для зменшення ерозії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка