В Індії відкрили кафе з інтер’єром із гофрованого картону

Популярним трендом не тільки в Західній Європі, а й по всьому світу є використання в дизайні дружніх до довкілля матеріалів. Наприклад, у Мумбаї, Індія, запрацювало кафе, інтер’єр якого зроблений з відновлюваного матеріалу. Від меблів й елементів дизайну на стінах, до меню, чеку та ящичків з посудом — все виготовлено з гофрованого картону.

Як пише greencubator.info, спеціальне покриття захищає матеріал від вологи, а сам картон забезпечує достатню звукоізоляцію, щоб перебування в кафе було комфортним для всіх відвідувачів. Меблі та інше устаткування придатні до повторного використання і для переробки, що суттєво зменшує вуглецевий слід від діяльності всього закладу. Окрім того, гофрований картон на 50% складається з повітря. Дизайнери зі студії NUDES стверджують, що він надає додаткову легкість публічному простору.


В Україні також є компанії, що експериментують з використанням картону в дизайні, але в продуктовому. Фахівці «ВТС Комплект» з Дніпра розробили картонний корпус для рекуператора, завдяки чому зменшується і об’єм викидів CO2 від виробництва, і собівартість пристрою. Використання рекуператорів допомагає економити теплову енергію в оселі, а модель з корпусом з гофрокартону ще й коштуватиме мінімум в двічі дешевше ніж традиційні моделі, відповідно до розрахунків «ВТС Комплект». Проект отримав грант від ЄБРР на реалізацію в рамках програми «Кліматичні інноваційні ваучери».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка