В Індії придумали папір, який допоможе зменшити кількість харчових відходів

Індіанка Кавіта Шукла придумала органічний папір FreshPaper, який дозволяє зберігати зелень, фрукти та овочі свіжими у 2-4 рази довше і, тим самим, зменшує кількість харчових відходів.

Наповнений спеціями аркуш паперу розміром 15х15 см – перешкоджає росту бактерій і грибків, передає Rodovid.me.

но лише Необхідно лише покласти FreshPaper біля харчових продуктів.

Ідея створити «свіжий» папір з’явилася у Кавіти Шукли під час мозкового штурму у школі.

«Я згадала поїздку до бабусі в Індію, під час якої випадково випила водопровідної води і дуже злякалася, що захворію, - розповідає індіанка. – Тоді моя бабуся змішала у склянці чистої води кілька видів трав і спецій, вмовила це випити і запевнила, що все буде добре».

Домашній засіб спрацював навідмінно, продовжує Кавіта Шукла.

«Будучи школяркою я досліджувала вплив спецій на свіжість фруків, - згадує вона. - В продуктовому магазині було важко знайти коробку з полуницею, в якій би не було кількох ягід без грибка, - занурюючи полуницю в різні суміші спецій, я визначила, які комбінації пригнічували ріст бактерій і грибів найкраще».

Результатом дослідницької роботи став стартап Fenugreen FreshPaper, який Кавіта Шукла запатентувала у 17 річному віці. Назва компанії походить від пажитника – одного з інгредієнтів FreshPaper, який також використовується у багатьох індійських стравах.

Будучи підлітком, Кавіта Шукла прагнула завдяки FreshPaper продовжити термін вживання їжі і нагодувати більше людей, але не знала як реалізувати проект.

Після закінчення коледжу, дівчина переглянула свій винахід. У 2010 році Кавіта Шукла та її партнер почали виходити на ринок фермерів з продуктом Handmade FreshPaper.

Ось вже 10 років засновниця Fenugreen FreshPaper просуває продукт в Америці. На даний момент FreshPaper виготовляється у США і продається в магазинах по всій країні.

Сьогодні Кавіта Шукла має ступінь бакалавра Гарвардського університету, володіє чотирма патентами і отримала кілька міжнародних нагород як винахідник, дизайнер та підприємець, у тому числі INDEX: Design to Improve Life Award — найбільший в світі приз за дизайн. Її робота була представлена в CNN, The New York Times, The Washington Post, Bloomberg, Oprah Magazine, Glamour і The Today Show. Нещодавно Кавіта стала одним з «7 підприємців, які змінюють світ» і потрапила до списку Forbes «30 30».

У 2016 році Fenugreen запустив соціальну програму «Придбати пакет», «Подарувати пакет». Для кожної упаковки FreshPaper, купленої між Днем Подяки і кінцем січня, ще один пакет був відправлений в продуктові банки, щоб допомогти зберегти свіжі продукти від псування під час роздачі постраждалим від урагану Сенді.

Кавіта Шукла прагне, щоб «свіжий» папір використовували країни, що розвиваються. У Fenugreen є місія «Свіже для Усіх».

«У світі достатньо їжі, щоб нагодувати всіх у світі, але 1,6 мільярда людей не мають доступу до холодильної техніки і близько 25% продуктів, вирощених у всьому світі, псується, - нарікає індіанка. - FreshPaper можна використовувати починаючи з ферми, збільшуючи термін свіжості продуктів без необхідності охолодження».

Наразі Кавіта Шукла прагне забезпечити дітей свіжими фруктами і овочами, використовуючи FreshPaper у шкільних обідніх програмах країн, що розвиваються.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка