В Індії тривалість життя 40% індійців скоротиться на 9 років через забруднення повітря

В Індії тривалість життя 40% індійців може скоротитися на 9 років через забруднення повітря.

Про це свідчить щорічний огляд Інституту енергетичної політики Чиказького університету (EPIC), передає rt.com

«Для більше 480 мільйонів людей в Індії тривалість життя може скоротитися більш ніж на дев'ять років, якщо рекордні рівні забруднення повітря не будуть швидко знижені, - йдеться у доповіді американських дослідників. - Люди, що живуть на Індо-Гангських рівнинах Північної Індії, на частку яких припадає 40% населення країни, стикаються з рівнями забруднення, які регулярно на порядок перевищують ті, які зустрічаються де-небудь ще у світі".

Жителі вищезазначеного регіону, в який входять мегаполіси Делі і Калькутта, можуть втратити більше 9 років очікуваної тривалості життя, якщо у 2019 році концентрація збережеться.

Нью-Делі був названий найбільш забрудненою столицею світу третій рік поспіль у 2020 році, за даними IQAir group, яка вимірює якість повітря на основі концентрації PM 2,5 - зважених у повітрі частинок, що ушкоджують легені. І це незважаючи на те, що 20 мільйонів жителів міста насолоджувалися найчистішим повітрям за всю історію минулого літа в умовах ізоляції Covid-19.

Середньорічна концентрація РМ2. 5 (зважених частинок в повітрі) досягає в Індії 70 мкг/м3 — це найвищий показник у світі, який у 7 разів перевищує норму. Згідно ВООЗ, середньорічний рівень PM2.5 не повинен перевищувати 10 мкг/м3.

EPIC, яка має своїх експертів, що працюють на місцях в Індії, заявила, що особливо тривожно, що "рівні забруднення повітря географічно збільшилися з часом" в країні. «У таких штатах, як Махараштра і Мадхья-Прадеш, кожна людина в даний час втрачає ще 2,5-2,9 року життя у порівнянні з початком 2000-х років», - зазначають науковці.

В Індії, а також у сусідніх Бангладеші, Пакистані та Непалі, які також входять до числа країн з найгіршою якістю повітря у світі, вплив забруднення повітря на очікувану тривалість життя "істотно вище", ніж вплив будь-якої іншої загрози здоров'ю, включаючи куріння, алкоголь і наркотики, а також небезпечну воду і санітарію.

"На щастя, все більше і більше людей у цих країнах усвідомлюють серйозність проблеми, і уряди починають реагувати", - йдеться у доповіді.

EPIC похвалила владу Індії за оголошення "війни з забрудненням" і запуск Національної програми з очищення повітря (NCAP) у 2019 році. Ініціатива встановила крайній термін до 2024 року для зниження рівня забруднення у 100 найбільш постраждалих містах на 20-30% за рахунок скорочення промислових викидів і вихлопних газів транспортних засобів, посилення правил спалювання транспортного палива і біомаси і поліпшення моніторингу.

«Цілі NCAP не є обов'язковими, але якщо вони будуть досягнуті, середня тривалість життя збільшиться, як мінімум, на 1,7 року для всієї Індії і на 3,1 року для жителів Нью-Делі, - наголошується в звіті. - Якщо стандарти ВООЗ будуть дотримані, очікувана тривалість життя в Індії, Бангладеші, Пакистані і Непалі зросте на 5,6 років».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка