В Індії розробили портативного робота для очищення сонячних панелей без води і хімікатів

Компанія Aegeus Technologies зі штаб-квартирою в Бангалорі представила робота Shreem для очищення сонячних установок на даху. Робот повністю автономний і важить всього 5 кг (з батареями), достатньо портативний, щоб носити його в рюкзаку, пише PV-magazine.

Shreem можна експлуатувати через веб-програму з будь-якого віддаленого місця. Робото вирішує проблему очищення небезпечних або важкодоступних установок на даху. Роботом, який підтримує Bluetooth, можна також керувати вручну за допомогою мобільного додатка або через пульт дистанційного керування. Його можна запрограмувати для автоматичного старту в потрібний час доби.

Shreem використовує технологію повітряного очищення панелей, не потребуючи води або будь-яких шкідливих хімічних речовин. Він складається з двох наборів щіток для витирання (осьових та радіальних) з тканини з мікроволокна. Контрольований потік повітря ефективно продуває пил з панелей. Радіальна щітка забезпечує здуття залишків пилу по краях.

Бот використовує інтелектуальний алгоритм і датчики для виявлення країв і переміщення по прямому шляху, що охоплює всю область. Він вирівнюється автоматично з урахуванням хвилеподібних або нерівних поверхонь. Робот використовує обчислювальну нейронну мережу, щоб навчитись розрізняти кількість рядків, стовпців, модулів, кут нахилу, планування шляху та напрямку для ефективної роботи.

Shreem постачається з док-станцією на сонячній батареї, яка постійно контролює такі погодні параметри, як дощ, швидкість вітру тощо. Бот повернеться на док-станцію або продовжить там перебувати, якщо погода небезпечна для роботи.

Робот може почистити близько 200 панелей на годину. Він живиться від літій-іонного акумулятора потужністю 10 А*год з терміном служби близько 2000 циклів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка