В Індії розробили фотоелектричні панелі на паперовій основі

Дослідники з Індійського інституту технологій в Канпурі розробили органічні фотоелектричні панелі на паперовій основі.

Проект, до реалізації якого залучили групу науковців: Есварана Джаярамана, Мадху Равата і Самбаткумара Баласубраманяна на чолі з професором Айером, підтримується урядом країни, передає Newsland

Органічна сонячна панель на паперовій основі являє собою модуль розміром 12х12 см з активною площею 108 см2. У процесі створення вчені, крім іншого, розробили методику, що дозволяє закріплювати фотоактивну органічну речовину на папері з покриттям з полівінілформалю, яка випускається промислово і використовується при виробництві електроніки.

Органічні фотоелементи (OPV) на паперовій основі підходять для застосування у гнучкій електроніці і безпроблемно перероблятимуться після закінчення терміну служби, так як папір швидко розкладається навіть у природному середовищі.

При випробуванні фотопанелей на паперовій основі при стандартних тестових умовах модулі з активною речовиною PTB7: PCBM показують ефективність перетворення світлової енергії 4,23%, а фотокомірки з P3HT:PCBM — 2,38%. Максимальна продуктивність інноваційних фотоелементів досягає 6,44 і 3,37% для PTB7:PCBM і P3HT:PCBM відповідно. За твердженням розробників, це одні з найвищих показників, зафіксованих сьогодні для органічних фотоелементів з паперовою основою.

Причому при освітленості від 1000 люкс, створюваної за допомогою світлодіодів з холодним білим світлом, OPV-панелі здатні поглинати більший діапазон спектрів світла, ніж традиційні кремнієві фотоелементи. Завдяки цьому органічні панелі забезпечують при таких умовах продуктивністю 12 мкВт/см2, що можна порівняти з показником стандартних сонячних батарей з ККД 15% — 13 мкВт/см2. Тобто фотоелектричні елементи на папері можна ефективно використовувати для отримання електроенергії при кімнатному освітленні.

Крім того, вчені вважають, що, підібравши інші органічні фотоактивні речовини з поліпшеною ефективністю, можна буде створити сонячні панелі зі значно більшою продуктивністю, придатні для використання як всередині, так і зовні приміщень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка