В індійських штатах Уттаракханд і Хімачал-Прадеш виявили понад 70 геотермальних джерел, потенційно придатних для вироблення електроенергії.
Перше дослідження такого масштабу в країні провели вчені з Інституту гімалайської геології (WIHG), передає rossaprimavera.
«Половина з виявлених джерел може бути використана для встановлення електростанцій, - розповідає директор WIHG Калачанд Сайн. - Інша половина продовжує обстежуватися».
Провідні вчені WIHG Самір Тіварі і Сантош Рай обстежили одне з геотермальних джерел в окрузі Чамолі (штат Уттаракханд), потужність якого становить 5 МВт. "Ця геотермальна енергія може бути використана для виробництва електрики протягом наступних 20 років, - заявив Самір Тіварі. - Вартість будівництва геотермальної електростанції приблизно у чотири рази вище, ніж теплової електростанцій, але вартість виробництва електроенергії на ній буде у чотири-п'ять разів дешевшою».
Будівництво геотермальної станції у Чамолі може завершитися вже у 2020 році. Вартість станції складе близько 1,35 млрд рупій (близько 1,4 млрд рублів).
За даними Департаменту науки і технологій Індії, в Гімалаях знаходиться близько 600 геотермальних джерел з різною температурою і хімічним складом. Вони розкидані по лінії геологічного розлому між індійською та Євразійською плитою.