В Греції ввели податок і штрафи за використання пластикових пакетів

З 1 січня цього року в Греції ввели екологічний податок на одноразові пакети в супермаркетах. Відтепер за них доведеться доплачувати 4 євроценти, а з 1 січня 2019 року вже 9 євроцентів, повідомляють РИА Новости.

З допомогою податку Греція вирішила обмежити споживання поліетиленових пакетів і стимулювати використання багаторазових пакетів і сумок. Тим самим змінити поведінку людей, щоб вони розуміли екологічні наслідки своїх дій, адже пластик став чи не найголовнішою проблемою світу. У світовий океан щорічно потрапляє від 4,8 до 12,7 мільйона тонн пластику, він становить половину сміття в морі в Греції. Зібрати з дна поліетиленові пакети коштує в 10 разів дорожче, ніж їх виробництво. І лише 1% пластикових пакетів йдуть на переробку.

В Греції одноразові пакети використовують вдвічі більше, ніж в середньому в Європі. За даними дослідження ЄС від 2010 року, щорічно в Греції з населенням близько 11 мільйонів чоловік використовували 242 пакета на людину. У 2015 році, згідно з даними Інституту досліджень роздрібної торгівлі споживчими товарами, в Греції припадало вже 363 пакета на людину в порівнянні з 175 в середньому по ЄС. Зараз греки використовують близько 4,5 мільярда пакетів щороку, або близько 400 штук на рік на людину. Саме тому влада хоче скоротити використання пакетів до 90 шт на людину (на 75%) до кінця 2020 року і до 40 (на 90%) до 2025 року. Тож відтепер поліетиленові пакети стали платними. Виняток зробили лише для пакетів товщиною менше 15 мкм, які потрібні з міркувань гігієни або в які спочатку були упаковані продукти харчування. Звільнять від плати також кіоски та ринки, овочеві лавки, де пакет вважається упаковкою, а не засобом перенесення продуктів.

В якості альтернативи у супермаркетах безкоштовно поширюватимуть багаторазові пакети, біорозкладні і паперові. Крім того, супермаркети зобов'язані приймати на утилізацію використані пакети, а мережеві магазини мають надавати дані про кількість та вартість використаних ними поліетиленових пакетів. Недотримання нових умов каратиметься штрафом у розмірі від 200 до 5 тисяч євро. Податок також має принести дохід у бюджет – до 180 мільйонів євро (при ціні 4 євроценти/пакет, кожен споживач заплатить 16 євро за рік). Навіть якщо вдасться різко скоротити використання пластикових пакетів, бюджет поповниться на суму від 35 до 80 мільйонів євро в рік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка