В Голландії з’явилась перша в світі велодоріжка з вбудованими сонячними панелями

Використовувати велодоріжки не тільки по призначенню, спало на думку ініціаторам проекту «СолаРоуд». Перша в світі велосипедна дорога з вбудованими сонячними панелями була побудована у маленькому містечку Кромені, що знаходиться неподалік Амстердама. 

1.jpeg

Доріжку проклали на одному з найпопулярніших маршрутів міста, по якому щодня проїжджає близько двох тисяч велосипедистів. Протяжність маршруту складає сімдесят метрів. 

Ця ділянка дороги здатна живити 2-3 житлових будинки, вуличні ліхтарі та світлофори.

222.jpg

Доріжка складається з бетонних плит у які вбудовані сонячні панелі, що вкриті напівпрозорим шаром загартованого скла. Товщина шару складає всього один сантиметр, що дозволяє йому добре пропускати світло та залишатись стійким до навантажень. Скло може витримати вагу вантажних автомобілів, дощову воду, сніг та ожеледицю. 

Сонячні панелі встановлені на дахах будинків є більш ефективними і дають на 30% більше енергії ніж їхні аналоги встановлені на землі. Справа в тому, що такі велодоріжки неможливо встановити в залежності від положення сонця. 


Зараз спеціалісти «СолаРоуд»  тестують та виявляють недоліки на першій встановленій ділянці. Метою фахівців «СолаРоуд» є використання 20% відсотків від усієї довжини велосипедних доріжок Голландії в якості генераторів енергії. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка