В Естонії побудують технопарк з сонячними станціями загальною потужністю 3,2МВт

Біля Таллінна(Естонія) у селищі Лоо побудують індустріальний парк Ecopark з наземною та даховою сонячними електростанціями загальною потужністю 3,2 МВт.

Технопарк, який займатиме 10 гектарів і складатиметься з дев'яти окремих ділянок комерційної та виробничої землі, дасть можливість підприємствам економити на ресурсах завдяки відновлюваним джерелам енергії та впровадженню економіки участі, передає dv.ee.

Наземну сонячну електростанцію побудують на сусідній з індустріальним парком ділянці площею 5,6 гектара. Сонячні панелі будуть також встановлені на дахах і фасадах будівель, які будуть зведені на площі 40 400 м2.

«Сонячні панелі дають можливість 25-30 років економити до 25% вартості електроенергії з найменшим вуглецевим слідом, - говорить девелопер Ecopark, керівник компанії Loo Invest Василь Бендак. - Наступного року ми побудуємо наземну сонячну електростанцію потужністю 2 МВт і дахові та фасадні СЕС загальною потужністю 1,2 МВт».

Крім того, Loo Invest планує встановити в індустріальному парку зарядні станції для електромобілів. Компанія піклується про навколишнє середовище, підвищуючи енергетичний клас будівель, а заодно і вартість цього майна.

"Екотехнопарк являє собою об'єднання виробничих і сервісних підприємств з метою поліпшення екологічних та економічних показників шляхом спільного використання товарів і послуг, енергії, води і спільної утилізації відходів", - пояснив Василь Бендак.

Завдяки впровадженню в індустріальному парку економіки участі - роботі на загальних площах, та концепції екологічного розумного виробництва компанії значно економитимуть на орендній платі та обладнанні.

На даний момент розпочато проектування головної будівлі площею 6000 м2, де планується створити робочий зал загального користування площею близько 1000 м2, переговорні, бістро і зону відпочинку. "Для чверті всіх будівель вже укладені договори оренди, - говорить девелопер Ecopark, керівник компанії Loo Invest Василь Бендак.- Одна ділянка вже забудована – на ній розташувалися дві компанії, що пропонують меблі, дві ділянки будуть зайняті під виробництво металоконструкцій".

Індустріальний парк з комерційними приміщеннями загальною площею 10 500 м2 і орендними приміщеннями - до 7500 м2 розташований поблизу від основних транспортних магістралей: Rail Baltic, Талліннська кільцева дорога, Санкт-Петербурзьке шосе, логістичний парк Nehatu, порт Мууга і Старонарвське шосе.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка