В Естонії можна буде слідкувати за сортуванням і транспортуванням сміття онлайн

Естонія запустить цифрову систему утилізації відходів, що дозволяє стежити за рухом сміття у реальному часі від контейнера до місця утилізації.

Як повідомив віце-канцлер Міністерства навколишнього середовища Естонії Каупо Хейнма, впроваджувати рішення планується поетапно, передає mixnews.lv

“За допомогою машинного навчання або штучного інтелекту ми зможемо бачити проблеми, коли вони виникають: система попередить інспектора і місцеве самоврядування зможе почати перевірку, – додав представник міністерства. - У громадськості буде більше інформації, а у сектора будуть дані про те, які матеріали і куди переміщаються".

Реалізація проекту підвищить ефективність планування вивезення та утилізації сміття, сортування якого у найближчі роки у Естонії стане обов'язковим.

Естонія прагне до 2025 року вийти на вторинне використання 55% побутових відходів. «Протягом п’яти років ми плануємо провести диджиталізацію вивезення та утилізації відходів, - говорить Каупо Хейнма. - На першому етапі можна почати з установки в сміттєвози ваг, підключених до GPS, щоб отримати уявлення про те, в якій кількості і куди рухаються відходи».

Профінансувати проект планують за рахунок європейських грошей. Для інвестицій у вторинне використання відходів з фондів ЄС передбачено 110 млн євро, близько половини яких пішло б на створення цифрової інфраструктури. Йдеться про поточний бюджетний період ЄС на 2021-2027 рр., правила якого дозволяють використовувати отримані кошти до трьох років після його закінчення.

"Реальні інвестиції надходитимуть протягом 2023-2025 років, – пояснив Каупо Хейнма. - Ми не тільки внесемо у закон нові і більш жорсткі вимоги, а й зробимо переворот в утилізації відходів".

Згідно з планом, спочатку естонців привчать розрізняти, які відходи призначені для транспортування на полігон, а які для повторної переробки. "З'явиться «огляд моїх відходів», як у податковому департаменті, де є всі дані про людину, будуть автоматично генеруватися виписки, за якими можна провести перевірку, якщо виникнуть підозри, - пояснює Каупо Хейнма. – Завдяки автоматично отриманим даним можна виявити, наприклад, що у тому чи іншому квартирному товаристві утворюється дуже мало або, навпаки, дуже багато відходів, або у ньому погано сортується сміття, виникає багато змішаних побутових відходів, на додачу кожен зможе стежити, за тим як поводиться з відходами у порівнянні із середнім показником по країні».

На підставі зібраної інформації самоврядування може надавати пільги або вводити санкції за сортування сміття.

«Деякі країни впровадили окремі рішення, а маленька Естонія могла б перейти на цифрову систему утилізації відходів комплексно», – впевнений віце-канцлер Міністерства навколишнього середовища.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка