В Ефіопії побудують перші сонячні станції загальною потужністю 250МВт

В Ефіопії побудують перші дві сонячні електростанцій загальною потужністю 250 МВт.

Проект реалізує енергетична компанія із Саудівської Аравії ACWA Power, контракт з якою уряд країни підписав у другій половині жовтня, передає pronedra.ru

Одна СЕС буде розташована у 40 км від міста Дире-Дауа, друга - в 90 км від прикордонного міста Семера.

За умовами угоди ACWA гарантує безпеку проекту після виконання всіх фінансових вимог. Примітно, що раніше уряд Ефіопії видавав позичальникам гарантії конвертованості валюти для таких проектів, але цього разу компанії доведеться вкластися в проект самостійно.

Будівництво СЕС обійдеться ACWA у 300 млн доларів.

При видачі гарантії уряд ніс відповідальність за покриття відхилень від коливань обмінного курсу протягом проектного періоду. Проте останнім часом Ефіопія відмовилася від своєї гарантії і зажадала, щоб учасники торгів залучили власні інвестиції. ACWA єдина виконала цю вимогу.

Таким чином, на правах власного фінансування саудити запропонували тариф на рівні 0,025 долара за кіловат-годину електроенергії, згенерованої новими СЕС. Покупцем «сонячної» електроенергії виступить держкомпанія "Електроенергетика Ефіопії", чий директор зазначив, що це найнижчий тариф запропонований на торгах. «Купивши електроенергію дешево, держава може продавати її населенню і підприємствам на своїх умовах», - зауважив він.

Участь у тендері брали 12 компаній, веред яких були EDF Group (Франція), Enel Green Power (Італія), Globe Elec (Великобританія), консорціум з Абу-Дабі, Аl-Nowais (Бельгія). Однак компанія з Саудівської Аравії запропонувала кращі умови для довгострокового співробітництва та експлуатації.

Сьогодні "Електроенергетика Ефіопії" експлуатує і обслуговує більше 12 гідроелектростанцій і три вітряні електростанції, які виробляють 4290 МВт-год електроенергії в рік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: