В Дубаї з’явилися «розумні пальми» на сонячних батареях, що роздають Wi-Fi та заряджають смартфони

Жителі та гості міста Дубай (ОАЕ) тепер можуть підключитися до інтернет-мережі, а також зарядити свої телефони за допомогою високотехнологічної «пальми». 

Smart Palm («Розумна пальма») представляє собою незвичну конструкцію, що за своєю формою нагадує фінікову пальму. «Листя» конструкції покрите сонячними панелями, які генерують необхідну для її роботи енергію. Даний пристрій забезпечує туристів не лише доступом до Wi-Fi, він може підзарядити смартфони та інші гаджети, надає інформацію про місцеві визначні пам'ятки, відомості про маршрути. А також пропонує зручне місце для відпочинку в тіні, повідомляє ресурс Gizmag.com.

2.jpg

Першу подібну пальму було встановлено в дубайському парку Забеел в квітні цього року. Другу встановили нещодавно на пляжі поряд з відомим готелем-парусом Бурдж аль-Араб. 

До речі, 6,5-метрова конструкція Smart Palm за своїми функціями нагадує «дерево» eTrees від ізраїльської компанії Sologic. Остання також здатна  роздавати Wi-Fi та заряджати телефони і різні електроприлади.

3.jpg

Як зазначалося, Smart Palm отримує енергію від фотоелектричних панелей загальною площею 13,8 квадратних метрів. Розробники стверджують, що ККД цих панелей становить більше 21%. Однак і цього достатньо для повноцінної роботи «Розумної пальми». 

«Дерево» надає безкоштовний Wi-Fi з хорошим сигналом в радіусі більше 100 метрів і має вісім портів для зарядки. Пристрій також оснащений селфі-камерами, за допомогою яких всі бажаючі можуть зробити фото-автопортрет на фоні штучної пальми.

Сенсорні монітори, вмонтовані у конструкцію пальми, надають доступ до місцевих новин, тут можна дізнатись погоду, режим роботи громадського транспорту, переглянути різноманітні туристичні маршрути. Екрани також слугують «інформаційною дошкою» для розміщення важливих повідомлень і реклами. 

4.jpg

З метою забезпечення безпеки Smart Palm здійснює цілодобовий моніторинг навколишньої місцевості. Кожен з пристроїв обладнано 360-градусною інфрачервоною камерою відеоспостереження і кнопкою аварійного виклику.

Влада Дубаї планує встановити в місті ще 103 такі пальми.
 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка