В Дубаї побудують найбільше у світі екомісто з контрольованим кліматом

Нещодавно оприлюднений проект Mall of the World передбачає створення різноманітних споруд з метою перетворення Дубай на культурний, туристичний та економічний центр для двох мільйонів людей, що мешкають в регіоні. 

Комплекс загальною площею 4.5 мільйонів кв.м з контрольованим кліматом являтиме собою місце для торгівлі, розваг, культурно-масових заходів, а також оздоровчих комплексів. Вартість проекту, як і термін його завершення, ще не оголошені. 

Читайте також: Як зменшити тепловтрати типової української багатоповерхівки?

Особливістю проекту Mall of the World буде семикілометровий променад з дахом, що перебуватиме у відкритому чи закритому стані в залежності від сезону. Променад сполучатиметься з низкою інших комплексів, серед яких буде:

- Найбільший у світі критий сімейний парк, розташований під розсувним куполом.

- Найбільший у світі торговельний центр площею близько 750 000 м2. Метою розробників є створення комплексу світового класу, на зразок Родео Драйв та Оксфорд Стріт. Пересування відвідувачів всередині будівлі забезпечить трамвайна транспортна система. 

- Великий культурний центр з театрами, створеними за зразком Бродвею та Лондонського Вест-Енда. Прототипом Селебрейшн Стріт є Барселонська пішохідна вулиця Рамбла, а різноманітні зали та ресторани будуть місцем для проведення весіль та інших святкувань.

- «Гостинний район», розрахований на 15000 місць в центральній частині, навколо якої розташується близько 100 готелів та житлових споруд на 20 000 кімнат.

- Медичний туристичний центр площею 280 000 м2 для оздоровлення та косметичних процедур, об’єднаний зі спа-салонами та готелями за допомогою вулиць з контрольованим кліматом. 


Проект оголошено як  «інтегроване пішохідне місто», таким чином у його відвідувачів не буде потреби використовувати автомобілі або залишати місто. Однак, місце для паркування 50000 машин все ж заплановане. 

Читайте також: Як споруджують екобудинки з мішків із землею

Розробники проекту керуватимуться екологічними принципами, що покладені в основу моделі сучасних Дубай. Споруда буде створена з використанням найсучасніших технологій, які дозволяють знизити використання енергії та викиди вуглекислого газу, що забезпечить високий рівень екологічної стійкості та ефективності функціонування.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка