В Данії використовують стічні води для виробництва питної води

Місто Орхус у Данії стане першим у світі, що використовуватиме стічні води не просто для виробництва питної води, а й як джерело енергії, повідомляє сайт 24news.com.ua. На міській очисній станції зараз проводять модернізацію, після чого вона вироблятиме понад 150% електроенергії. Модернізація обійдеться місту в €3 млн., однак вкладені кошти вдвічі окупляться вже за 5 років за рахунок економії на техобслуговуванні і продажу надлишкової енергії в мережу.

Надлишком виробленої електроенергії живитимуться й насоси, що прокачують питну воду для міста.

«Ми збираємося стати першою енергетично нейтральною зоною водопостачання», – повідомляють в Danfoss Power Electronics, компанії яка забезпечила новою технологією муніципальний водоканал Aarhus Water.

Технологія отримання електроенергії буде можливою завдяки біогазу. Його отримуватимуть із відходів каналізації. Зараз ця система отримання електроенергії досить поширена, але в таких масштабах її досі не використовували. Досвід Орхуса вже зацікавив Копенгаген, Чикаго і Сан-Франциско, однак перейняти його цим містам буде непросто – очисні споруди мають бути великими, щоб забезпечувати потрібні обсяги біогазу.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка