В Данії відкрили школу з фасадом із сонячних панелей

У Данії відкрили корпус навчального закладу – Копенгагенської міжнародної школи (Copenhagen International School), головною особливістю якого є фасад із розміщеною на ньому сонячною електростанцією, повідомляє Building-tech. В класах учні вивчатимуть вироблення сонячної енергії на основі моніторингу роботи власної електростанції.

12 тисяч фотоелектричних модулів займають загальну площу 6 048 квадратних метрів. Панелі колеровані в різні відтінки морського зеленого кольору та можуть змінювати ці відтінки в залежності від освітлення і кута зору. Сонячна електростанція буде виробляти приблизно 300 мегават-годин електроенергії на рік, забезпечуючи близько половини енергетичних потреб школи. Навчальні заклади працюють вдень – тоді ж сонячні модулі виробляють електроенергію.

Технологія колерування модулів винайдена швейцарськими фахівцями з Лабораторії сонячної енергії і будівельної фізики при Лозаннській політехнічній школі (EPFL). Фарбу для цього не застосовують – колір сонячним модулям надається в процесі інтерференції світла, який розроблявся в Лабораторії протягом більше 12 років.

Інтерференція світла – один із способів фарбування. Цей принцип можна спостерігати на мильних бульбашках або масляних плямах на воді. В даному випадку для колерування використовуються спеціальні фільтри товщиною в нанометри, які наносяться на скляні панелі. Конструкція фільтра визначає, світлові хвилі якої довжини будуть відображатися як видимий колір. Інша частина сонячного світла поглинається сонячною панеллю і перетворюється в енергію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка