В Данії запрацює найбільший у світі тепловий насос з морською водою

Технологічна корпорація ABB зі штаб-квартирою у Швейцарії постачає інтегровану інфраструктуру для будівництва теплового насоса з морською водою потужністю 50 МВт в Данії. Технологію теплового насоса розробить німецький спеціаліст MAN Energy Solutions, пише PV-magazine.

Тепловий насос запрацює в датському портовому місті Есб'єрг. Тепловий насос з електротепловою енергією (ETES) — це великомасштабне «тригенераційне» обладнання для одночасного зберігання, використання та розподілу електроенергії, тепла та холоду. Система використовує електроенергію для виробництва теплової енергії, яка потім може бути використана для опалення або охолодження, або перетворена в електроенергію. Він має електричну вхідну та вихідну потужність від 2 до 50 МВт, а ємність накопичувача коливається від 10 до кількох сотень МВт-год.

Завдяки технології теплового насоса електроенергія, тепло та охолодження більше не розглядаються окремо, а стають частиною загальної системи управління енергією. Наприклад, тепло може передаватися в централізоване опалення, харчову промисловість та пральні. У той же час функцію охолодження можуть застосовувати центри обробки даних, льодові арени, а також кондиціонери для хмарочосів.

ABB стверджує, що це найбільший у світі тепловий насос із морською водою на основі CO2 в якості холодоагенту. Він забезпечуватиме близько 100 000 місцевих жителів приблизно 235 000 МВт-год тепла на рік.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка