В Чилі планують побудувати унікальну гідроелектростанцію на сонячних батареях в пустелі

Будівництво гідроелектростанції вартістю $ 400 млн в найбільш посушливому місці світу здається дивним проектом. Однак влада Чилі вбачає у цьому революційний прорив у виробництві екологічно чистої електроенергії.

Ідея полягає в тому, щоб скористатися перевагою унікальної географії пустелі Атакама, щоб вирішити проблему мінливості та важкості зберігання інших видів відновлюваної енергії - сонячної та вітрової.


Енергетична компанія Valhalla планує використовувати енергію сонця, щоб перекачувати воду з тихого океану в два резервуари, розташовані в Андах. Для цього у пустелі побудують ГЕС на сонячних батареях. Замість того, щоб подавати електрику від сонячних батарей безпосередньо в мережу, її направлятимуть до насосів, які качають воду з моря. У свою чергу, вода заповнюватиме два високогірних резервуара для роботи ГЕС, повідомляє Geektimes.ru.

Потім вода буде зливатися вниз в ГЕС потужністю 300 МВт. Цього достатньо, щоб забезпечити електроенергією три чилійські провінції, які є основними споживачами енергії і покладаються в основному на викопне паливо.

Таким чином, водний резервуар ГЕС використовується для накопичення надлишків енергії, тобто як своєрідний акумулятор. До того ж, зникає проблема непостійності сонячної енергії. У резервуарах завжди буде вода для добової роботи ГЕС, а в денний час насоси будуть підкачувати потрібну кількість і поповнювати запаси.

Атакама - унікальна пустеля, оскільки вона вузькою смугою відокремлює Анди від вод Атлантичного океану. Це єдине місце в світі, де можна було б реалізувати подібний проект. 

Наразі Valhalla шукає інвесторів, розраховуючи почати будівництво в 2016 році і закінчити протягом трьох з половиною років. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка