В Чорнобильській зоні планують встановити вітрову турбіну українського виробництва потужністю 4,5 МВт

У Чорнобильській зоні відчуження планують встановити одну з вітрових турбін потужністю 4,5 МВт, які буде випускати підприємство у Краматорську. Вітротурбіни на 90% складатимуться з матеріалів українського виробництва, пишуть ЕlektroVesti.

У рамках Першого міжнародного енергетичного форуму «Вітер і Водень»-2018 технічний директор компанії «Вітропарки України» Віталій Севостьянов повідомив про зацікавленість у встановленні турбіни в Чорнобилі:

«Ми активно розробляємо ТЕО - воно вже на фінальній стадії, і активно займаємося відведенням земельних ділянок, щоб освоїти Чорнобильську зону. Для нас це дуже цікаво. Там хороший вітропотенціал, вільні мережі. І ми хочемо розмістити саме турбіну 4,5 МВт українського виробництва».

Точних строків реалізації проекту немає, однак у компанії планують встановити вітротурбіну, що буде однією із найпотужніших у Східній Європі, на початку наступного року. Окрім Чорнобильської зони в найближчих 2 роки такі ж турбіни хочуть встановити в Краматорську, на Очарівському вітрополі і поблизу Канева. Зараз компанія реалізує проект вітропарку потужністю 100 МВт:

«Ми розробляємо проект ВЕС Ольвія, який знаходиться в районі Каборгі. У нас є технічні умови на 100 МВт, куплена земля. Зараз ми активно займаємося будівництвом. І до кінця поточного року в районі 30 МВт ми плануємо ввести в експлуатацію. А до кінця наступного року, плануємо освоїти всі 100 МВт».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка