В Чорнобилі насунули нову арку над зруйнованим 4-м енергоблоком. Відео

29 листопада було завершено процес насування захисної арки, що накрила зруйнований четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. За два тижні арка подолала 327 метрів. Її основна функція – обмежити розповсюдження радіоактивних речовин в об’єкті Укриття. Термін експлуатації – 100 років.

Як повідомляє Главком, у 2017-му почнеться новий етап з перетворення Укриття на екологічно безпечну систему.

«Нова захисна споруда – це перший комплекс заходів. Протягом року ми маємо ввести новий конфайнмент в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій. Усі системи має бути підключено та протестовано. Після цього можливо буде використовувати обладнання, встановлене всередині, – крани. По-перше, це демонтаж нестабільних конструкцій, а з 2018 року ми перейдемо до виймання паливовмісних мас, деконструкції 4-го енергоблоку із подальшим їх захороненням», – сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

До 2023 року одним із найважливіших завдань називають спорудження основних об’єктів інфраструктури, пов’язаних із зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації. Також в зоні відчуження мають намір збудувати сонячні електростанції.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка